Лудогорец разби Хебър и вече мисли за финала (ВИДЕО)

Рик Джонатан вкара 2, а Недялков се завърна при 4:0 в Разград

Лудогорец направи решителна крачка към финала на турнира за Sesame Купа на България с 13-ата си последователна победа на домашната сцена.

Разградчани разбиха у дома с 4:0 отбора на Хебър и взеха повече от комфортна преднина преди реванша в Пазарджик идния четвъртък.

Резервата Спас Делев и защитникът Диниш Алмейда вкараха по веднъж, докато Рик Джонатан спази традицията да се разписва във всеки от досегашните 4 мача на „орлите“ този сезон в надпреварата и блесна с 2 попадения.

Своя първи мач като титуляр от ноември насам пък записа капитанът Антон Недялков, който започна атаката за първия гол, паднал още в 4-ата минута на полуфинала, игран на стадион „Хювефарма Арена“. Крайният защитник намери със страхотен дълъг пас Бърнард Текпетей и той продължи към Сон, а след неговото центриране защитник на Хебър не можа да изчисти добре топката. Тя попадна у Рик Джонатан, който технично я насочи в мрежата от 10-ина метра и откри резултата – 1:0.

В 10-ата минута вратарят на гостите спаси изстрел на Текпетей, но в 21-ата отново бе безпомощен. Тогава Лудогорец осъществи една отлична атака, преминала през Текпетей, Квадво Дуа, Педро Нареси и Якуб Пьотровски преди да бъде завършена отново от Рик Джонатан. Така бразилецът вече има 5 гола в 4 мача от турнира за Купата през настоящата кампания.

Скоро след това Хебър можеше да намали изоставането си, ала Шейх Сенгор, не улучи вратата от добра позиция. Отговорът на Лудогорец дойде в ответната атака, когато Пьотровски се озова очи в очи със стража на гостите, но също не намери рамката.

Малко преди почивката Рик Джонатан проби отлично и подаде към Дуа, чийто шут бе отразен с крак от вратаря Дебърлиев.

Така почивката дойде при резултат 2:0, но скоро след нея Рик Джонатан можеше да оформи хеттрика си, ала прати топката на сантиметри от гредата.

Все пак, в 55-ата минута логичното се случи и Лудогорец поведе с 3:0. След корнер Педро Нареси отклони с глава към вратарското поле, където Диниш Алмейда засече също с глава, за да подпечата успеха на Лудогорец.

Последваха няколко смени и в двата отбора както и пропуск на резервата Тодор Неделев. В 80-ата минута обаче друг футболист, появил се от пейката – Спас Делев, вкара отблизо с глава при добавка, за да оформи крайното 4:0 със своя първи гол за календарната година и 4-и през сезона.

В самия край на мача още една резерва можеше да се разпише, но ударът с глава на Георги Терзиев срещна напречната греда.

Реваншът в Пазарджик е от 18:45 часа на 2-ри май, докато финалът е насрочен за 15-и.

Лудогорец – Хебър 4:0
1:0 Рик Джонатан (4)
2:0 Рик Джонатан (22)
3:0 Диниш Алмейда (54)
4:0 Спас Делев (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 17. Сон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 88. Тодор Неделев;

Треньор: Георги Дерменджиев;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев, 75. Йоан Н'зи, 13. Архан Исуф, 8. Красиан Колев, 7. Георги Вълчев, 77. Октай Хамдиев, 11. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка;