3. ПО ШАМПИОНСКИ! Лудогорец приземи Левски (ВИДЕО)

ПО ШАМПИОНСКИ! Лудогорец приземи Левски (ВИДЕО)

Кайо Видал вкара за 1:0

Лудогорец се наложи над Левски с 1:0 на стадион „Хювефарма Арена“ в дербито от петия кръг в efbet Лига. Двата отбора показаха страхотна битка в двубой, в който битката в средата терена преобладаваше пред чистите голови положения пред двете врати. Лудогорец все пак успя да стигне до късен гол във вратата на Левски в 86-ата минута чрез Кайо Видал, който донесе трите точки за „орлите“.

Левски, който претърпя първа загуба през сезона, все пак остава лидер във временното класиране с актив от 12 точки. Лудогорец пък е с три победи от три двубоя и пълен точков актив – 9, след като два от двубоите на „орлите“ бяха отложени заради участието им в евротурнирите.

Първата чиста възможност в двубоя бе на сметката на Лудогорец. Руан Круз проби по лявото крило и сви топката за Кайо Видал, който стреля от границата на наказателното поле на Левски в 5-ата минута, но топката премина покрай десния страничен стълб.

След центриране в наказателното поле на Левски в 7-ата минута, Диниш Алмейда свали топката за Едвин Куртулуш, който обаче стреля покрай вратата, пазена от Пламен Андреев.

Аслак Фон Витри отправи удар от далечна дистанция в 10-ата минута. Пламен Андреев обаче бе добре позициониран и парира.

В 14-ата минута Серджо Падт получи травма, като се наложи да бъде принудително заменен от Хендрик Бонман.

Джавад Ел Джемили напредна през центъра и отправи удар от границата на наказателното поле на домакините в 26-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

Рик Джонатан центрира отдясно в наказателното поле на Левски, където Ивайло Чочев засече, но не успя да порази целта в 35-ата минута.

В 42-рата минута Сон се опита да изненада Пламен Андреев с удар от средна дистанция, но стражътна Левски улови.

Това бе и всичко по-интересно за първото полувреме между Лудогорец и Левски.

Първата опасност за второто полувреме бе на сметката на Левски. В 50-ата минута Марин Петков напредна по дясното крило и сви топката за Александър Колев, който стреля ниско по тревата, но Хендрик Бонман отрази.

Мустафа Сангаре проби по дясното крило, като преодоля Диниш Алмейда, след което сви топката за Алдаир. Португалският футболист стреля от точката заизпълнение на дузпа в 55-ата минута, но ударът му бе блокиран. От последвалия корнер топката бе центрира към Александър Колев, чийто удар бе блокиран от Диниш Алмейда.

Лудогорец пропусна златна възможност да излезе напред в резултата в 60-ата минута, когато Рик Джонатан навлезе отдясно в наказателното поле и центрирауспоредно на голлинията за Квадво Дуа, който стреля технично с пета, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата.

Аслак Фон Витри шутира директно от пряк свободен удар в 62-рата минута, но топката  премина над напречната греда.

Сон получи висока топка по дясното крило и отклони топката с глава към Кайо Видал, който се откъсна зад отбраната на Левски и понече дастреля с глава. Пламен Андреев обаче го изпревари и боксира. Георги Кабаков първоначално посочи бялата точка, но след това отсъди засада на бразилския футболист на "орлите" в 66-ата минута.

В следващите минути битката в средата на терена преобладавашепред чистите голови положения.

Лудогорец успя да пробие Пламен Андреев и защитата пред него, за да поведе в 85-ата минута. Квадво Дуа получи топката с гръб към вратата и комбинира с Кайо Видал, който шутира с първото си докосване. Топката обаче рикошира в левия страничен стълб на вратата. Кайо Видал обаче получи втори шанс за удар, след като топката се върна при него. Бразилецът стреля, а след рикошет в Клеман Икена, топката опъна мрежата зад стража на Левски.

В третата минута от добавеното време мача Евертон центрира от статично положение навтора греда, където Цунами стреля с глава, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на домакините.

Лудогорец - Левски 1:0
1:0 Кайо Видал 86

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджо Падт, 16. Аслак Фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 15. Едвин Куртулуш, 17. Сон, 30. Педро Насери, 18. Ивайло Чочев, 11. Кайо Видал, 12. Руан Секо, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа;

Резерви: 39. Хенрих Бонман (вр), 8. Тодор Неделев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 19. Георги Русев, 20. Агуби Камара, 24. Оливие Вердон, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев;

Треньор: Захари Сираков;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (к), 21. Алдаир, 88. Марин Петков, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 3. Майкон, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре;

Резерви: 44. Матей Маркович (вр), 4. Кристиан Макун, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Клемент Икенна, 97. Асими Фадига;

Треньор: Станислав Генчев;