ЦСКА 1948 докосва баража след обрат над Ботев Пловдив

"Червените" победиха в Бистрица с 2:1 след гол в 90-та минута

ЦСКА 1948 направи пълен обрат срещу Ботев Пловдив и победи с 2:1 в мач от групата, която дава право на победителя в нея да играе бараж за евротурнирите. Мачът на стадион "Витоша" в Бистрица беше доста напрегнат, имайки предвид залога от резултата му.

С трите точки днес "червените" излязоха на седмото място с 49 точки, оставяйки зад себе си Арда с 48 един мач преди края. В последния кръг Арда се изправя срещу Ботев Пд, докато ЦСКА 1948 ще премери сили със Славия.

В първия четвърт час от двубоя игровото темпо бе ниско, а чистите положения пред двете врати логично липсваха.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на ЦСКА 1948 в 27-ата минута, когато Кристиан Нвачукву центрира остро в наказателното поле на домакините, а Мартин Секулич остана на сантиметри от това да засече топката, но Петър Маринов го изпревари и изби.

Никола Илиев тръгна на самостоятелен рейд през средата на терена в 36-ата минута, като стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Матвей Игонен.

Мартин Секулич комбинира на двойно подаване с Янис Карабельов в 40-ата минута, след което овладя и стреля към долния ляв ъгъл на вратата, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на ЦСКА 1948, като това бе и най-опасното положение в двубоя до този момент.

Ботев Пловдив започна по-активно второто полувреме, като "канарчетата" успяха да поведат с първия точен удар в двубоя. В 50-ата минута Фаустас Степонавичюс, който бе позициониран по дясното крило, центрира топката към границата на наказателното поле, където Кристиан Нвачукву овладя и отправи мощен удар точно под гредата, преодолявайки Петър Маринов, за да изведе своя тим напред в резултата.

Домакините пропуснаха златна възможност да изравнят в 75-ата минута, когато Талис отправи мощен удар към горния ляв ъгъл на вратата, но Матвей Игонен показа страхотен рефлекс и се намеси, избивайки топката в напречната греда. Последва добавка от страна на Педриньо, който обаче стреля над напречната греда.

ЦСКА 1948 успя да възстанови равенството в 80-ата минута, когато Педриньо центрира в дълбочина на втора греда, където Неделко Пишчевич надскочи Ехидже Окаки, за да отправи удар с глава. Топката рикошира в тялото на крайния бранител на Ботев и придоби такава траектория, че Матвей Игонен да няма шансове да отрази.

ЦСКА 1948 успя да осъществи пълен обрат в първата минута от добавеното време на мача, когато след центриране на първа греда в наказателното поле на Ботев Пловдив, Неделко Пишчевич надскочи Джон Емануел и прати топката в мрежата, превръщайки се в герой за своя тим.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 22. Реян Даскалов, 25. Евгений Сердюк, 99. Марио Топузов

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 3. Джон Емануел, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев