Храбър Крумовград не се даде и на ЦСКА (ВИДЕО)

"Червените" заплашени от бараж за Европа

ЦСКА и Крумовград завършиха наравно 2:2 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Родопчани поведоха в резултата в 3-ата минута с гол на Патрик Луан. “Армейците” стигнаха до пълен обрат с попадения на Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон, но вторият гол в срещата на Луан донесе точката на гостите. В края на първото полувреме Линдсет изпусна дузпа.

“Червените” се изкачиха до второто място с 67 точки преди двубоя на Черно море с Лудогорец. Крумовград пък продължи отличната си серия и вече в 15 поредни мача в елита няма поражение.

Още в 3-ата минута Крумовград поведе в резултата. Патрик Луан засече центриране на Алекс Колев и прати топката с глава в мрежата. Бусато не успя да се намеси добре, а попадението бе разглеждано дълго със системата ВАР преди да бъде признато.

Осем минути след това родопчани бяха близо до второ попадение. Серкан Юсеин изпълни корнер. Последва разбъркване и топката се отправи към вратата на "армейците", но този път Бусато спаси.

В 21-ата минута ЦСКА отправи първия си точен удар в мача. Матиас Фаетон стреля от далечно разстояние, но изпълнението му попадна право в ръцете на Янко Георгиев.

Осем минути след това "червените" изравниха. Тибо Вион напредна по десния фланг и намери Тобиас Хайнц в наказателното поле. Той заложи топката на пътя на Джонатан Линдсет, който хладнокръвно завърши в десния ъгъл.

В 34-ата минута Крумовргад бе близо до това отново да поведе. Луан бе изведен сам срещу Бусато, но бразилският страж спаси и изби в корнер.

Срещата продължи да е двуостра и ЦСКА отговори с две добри положения. Първо удар на Хайнц от границата на пеналтерията бе спасен от Георгиев, а след това Улаус Скаршем стреля неточно от добра позиция.

В 38-ата минута "армейците" организираха още една добра атака. Улаус Скаршем намери Вион в дясно. Той нагласи топката на левия си крак и стреля. Георгиев спаси, а дори да се беше стигнало до попадение то щеше да бъде отменено заради засада.

Три минути по-късно ЦСКА получи дузпа след игра с ръка на бранител на Крумовград. Зад топката застана Джонатан Линдсет, който обаче не успя да уцели вратата и резултатът остана непроменен.

В добавеното време на първата част имаше още две положения пред двете врати. Първо Алекс Колев прати удара си право в Бусато. След това Кареасо стреля от границата на наказателното поле, но опита му премина над напречната греда.

В 49-ата минута ЦСКА стигна до пълен обрат. Улаус Скаршем проби по десния фланг и центрира. Първият опит бе блокиран, но след това топката се върна в норвежеца. При повторното подаване Скаршем сложи топката на главата на Матиас Фаетон, който от близко разстояние нямаше как да пропусне.

В следващите няколко минути "армейците" бяха близо до трети гол. Първо Скаршем стреля. При удара му се получи рикошет, а след това топката се отби в левия страничен стълб. След това Хайнц засече центриране от корнер и стреля от воле, но Георгиев спаси.

Крумовград изравни в 55-ата минута. Колев отклони с глава и изведе Луан, който се справи с Християн Петров. Бразилецът напредна и останал очи в очи преодоля Бусато.

Пет минути след това Линдсет отправи опасен удар от далечно разстояние. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

В 81-ата минута домакините организираха хубава атака. Асприля бе изведен от Вион вдясно и центрира. Линдсет нахлу в пеналтерията и стреля от въздуха, но Георгиев спаси.

ЦСКА - Крумовград 2:2
0:1 Патрик Луан 3
1:1 Джонатан Линдсет 29
2:1 Матиас Фаетон 49
2:2 Патрик Луан 55

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 3. Сайней Санянг, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц

Треньор: Стамен Белчев

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 2. Джуниет Али, 8. Ренан Ареяш, 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Луан, 91. Вячеслав Велев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев