3. Безобразен ЦСКА падна и от Славия (ВИДЕО)

Безобразен ЦСКА падна и от Славия (ВИДЕО)

"Белите" изпуснаха исторически разгром

ЦСКА продължи да разочарова с представянето си, след като игра безобразно слабо и загуби с 0:1 домакинството си на Славия от 5-и кръг на футболната ни efbet Лига.

„Червените“ инкасираха своята 3-та загуба в 4 шампионатни срещи през новия сезон, а единствено вратарят им ги спаси от далеч по-изразителна загуба на Националния стадион.

Славия постигна втори пореден успех и вече има 7 точки, докато „армейците“ остават с 3 в своя актив, което няма как да се харесва на феновете им.

Двата отбора се срещнаха за 147-ми път в първенството, а под рамката за ЦСКА се завърна Бусато след наказание, докато атаката поведоха новите попълнения Коялипу и Локило.

Треньорът Томислав Стипич направи общо 5 промени след загубата с 0:3 от Спартак във Варна, но въпреки това срещата премина под диктовката на „белите“.

Първата по-сериозна опасност дойде в 6-ата минута и се откри пред "белите". Капитанът им Галин Иванов пое топката с левия крак, а после с десния от въздуха я насочи опасно към вратата, но Бусато внимаваше и спаси.

След още 6 минути обаче реферът даде дузпа за Славия след падане на Карл Фабиен, който тръгна на слалом в наказателното поле и бе съборен от Иван Турицов. Иван Минчев не сгреши и откри резултата в 13-ата минута.

В 18-ата минута защитата на ЦСКА отново се пропука, но след геройски изяви пред голлинията до гол не се стигна, а впоследствие стана ясно, че е имало и засада.

В 23-ата минута се стигна до поредна опасност пред Бусато, след бърза контраатака на Славия топката стигна до Владимир Николов, който финтира и стреля технично, ала „червеният“ вратар спаси инстинктивно с крак.

Шансовете пред Славия следваха един след друг, както и ударите към вратата на "червените".

В 38-ата минута Бусато спаси страхотен изстрел на Галин Иванов от границата на пеналта, насочен точно в горния ъгъл, а в 43-ата минута стражът на ЦСКА се справи и с шут отблизо на Владимир Николов.

Така в крайна сметка почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Славия, от който определено обаче трябваше да са доволни и в лагера на ЦСКА, защото пасивът на тима можеше да бъде далеч по-изразителен.

На полувремето Турицов бе заменен от Браян Кордоба в състава на ЦСКА, но пак Бусато бе основната фигура за „червените“ в началните минути.

Точно 10 след подновяването на играта Иван Минчев се озова на стрелкова позиция, ала Линдсет съумя да го спре.

Малко по-късно Бусато блесна с решително двойно спасяване. Първо той отрази удар от движение на Куентин Зеедорф, а след това и добавката на Владимир Николов.

ЦСКА направи първия си голям пропуск чак след изтичането на първия игрови час. Тобиас Хайнц изведе вдясно Матиас Фаетон, който остана сам срещу вратаря, но Светослав Вуцов показа класа и отрази.

Малко след това самият Хайнц опита късмета си, а в 74-ата минута същото стори и Иван Минчев, като и двамата нямаха такъв. Скоро след това бе извършена двойна смяна в състава на ЦСКА.

Впоследствие Стипич пусна Скаршем и Панайотов на местата на Линдсет и Хайнц в търсене на поне частичен успех. Десет минути преди края на редовното време Вион центрира към задната греда, а топката бе свалена за непокрития Кареасо. Халфът отправи шут от 11-12 метра, но футболист в бяло го блокира.

В последните минути ЦСКА не успя дори частично да спаси срама и Славия заслужено взе трите точки.

ЦСКА – СЛАВИЯ 0:1
0:1 Иван Минчев (13, д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15.  Тибо Вион, 4.  Християн  Петров, 5. Лумбард Делова, 19. Иван  Турицов, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (к), 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 22. Джейсън Локило, 77. Годуин Коялипу;

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 13. Браян Кордоба, 29. Иван Тасев, 28. Марк-Емилио Папазов, 30. Петко Панайотов, 3. Сайней Санянг, 8. Станислав Шопов, 24.  Юлиан Илиев, 7.  Улаус Скаршем;

Треньор: Томислав Стипич;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 7. Денислав  Александров, 11. Карл Фабиен, 10. Владимир Николов;

Резерви: 12. Николай Кръстев, 19. Чунг Нгуен До, 18. Кристиян Балов, 23. Цветелин Чунчуков, 14. Роберто Райчев, 77. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 9. Мартин Сораков;

Треньор: Златомир Загорчич.