НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Славия прегази Царско село в голов екшън (ВИДЕО)

Седем гола бяха отбелязани на стадиона край Драгалевци

Отборът на Царско село посреща този на Славия в среща от 15-ия кръг на efbet Лига.

Воденият от Любослав Пенев отбор се намира на последно място в класирането, а „белите“ заемат четвърта позиция.

Славия е без своя капитан Андреа Христов, който е наказан.

Първият мач между двата отбора през сезона завърши без победител – 0:0.

СРЕЩАТА МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ ТУК

ЦАРСКО СЕЛО - СЛАВИЯ 2:5

Първите няколко минути минават без напрежение за двамата вратаи.

В 9-ата минута домакините от Царско село поведоха в резултата. Лъчезар Балтанов бе оставен непокрит в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и с гава прати топката зад гърба на Светослав Вуцов - 1::0

10-ата минута Славия изравнява. Тони Тасев бележи от границата на наказателното поле. Той шутира в близкия ъгъл, а Янко Георгиев не улови топката и тя отскочи от ръцете му, за да спре в мрежата му за 1:1.

12-ата минута Иван Бандаловски получава жълт картон.

18-ата минута греда за Славия. Тони Тасев стреля опасно от фаул, но топката се удря в напречната греда, след като с нея игра Янко Георгиев.

20-ата минута Славия повежда в резултата. Емил Стоев е изведен хитро зад отбраната на Царско село и с лекота бележи втория гол за гостите.

23-ата минута Меси Мезу не съумя да изравни резултата, след като стреля встрани покрай вратата на Светослав Вуцов.

28-ата минута Царско село изпълнява ъглов удар, но Светослав Вуцов внимава и лови центрираната топка.

30-ата минута опасна контраатака за Славия. Тони Тасев намира Радослав Кирилов, но той стрея встрани от вратата.

36-ата минута играта е спряна, за да се окаже лекарска помощ на Янко Георгиев. Вратарят на Царско село пострада след сблъсък с Ертан Томбак.

43-ата минута жълт картон на Мартин Кавдански.

Второто полувреме започва без промени на стартовите състави, а секунди след неговото подновяване Дарко Тасевски и Тони Тасев правят пропуски за гостите от Славия.

В 58-ата минута гостите от Славия повеждат с 3:1. Капитанът Радослав Кирилов бележи със силен шут, след като Янко Георгиев боксира една топка и тя попадна у нападателя, който по земя я прати в мрежата на Царско село за 1:3.

60-ата минута. Двойна смяна за Царско село. Луи Нганиони и Милчо Ангелов влизат на мястото на Христо Попадийн и Димо Бакалов.

65-ата минута. Две смени и за Славия. Дарко Тасевски е заменен от Питър Макрилос, а Георги Вълчев отстъпва мястото си на Жуниор Мапуку.

74-ата минута. Мартин Кавдански намалява резултата. Капитанът на Царско село бележи след изпълнение на ъглов удар своя 17 гол в кариерата си.

76-ата минута гостите от Славия отново излизат напред. Резервата Питър Макрилос вкарва след добавка. Капитанът Радослав Кирилов стреля силно, вратарят Янко Георгиев не улови топката, а Макрилос я прати в мрежата на Царско село за 2:4.

80-ата минута нова двойна смяна за Царско село. В игра влизат Васил Шопов и Дилиян Георгиев на мястото на Александър Александров и Ален Стеванович.

85-ата минута Тони Тасев бележи нов гол за Славия. Радослав Кирилов бе повален в наказателното поле от Мартин Кавдански. Съдията Георги Кабаков отсъди дузпа, която Тони Тасев превърна в гол.

88-ата минута. Тройна смяна за Славия. В игра влизат Мартин Атанасов, Мартин Георгиев и Мартин Сораков. Играта напускат Нгуена, Стоев и Суарес.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански (К), 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов, 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас, 25. Александър Александров, 29. Гаетан Миси Мезу, 80. Карлос Охене, Христо Попадийн

резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, 9. Милчо Ангелов, 20. Петър Атанасов, 77. Луи Нганиони, 93. Васил Шопов

старши треньор: Любослав Пенев

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес – 16. Кемело Нгуена, 77. Георги Вълчев – 88. Тони Тасев, 22. Дарко Тасевски, 10. Радослав Кирилов (К) – 71. Емил Стоев

резерви: 12. Иван Дерменджиев, 9. Жуниор Мапуку, 5. Мартин Атанасов, 7. Питър Макрилос, 15. Мартин Георгиев, 19. Мартин Сораков, 29. Борис Димитров

старши треньор: Златомир Загорчич

съдия: Георги Кабаков