Нефтохимик свали Любимец на земята (ВИДЕО)

След летящия старт срещу шампионите, "дините" усетиха и вкуса на поражението

Отборът на Нефтохимик постигна първа победа в първенстовото, след като победи с 1:0 у дома тима на Любимец. Единственото попадение за "шейховете" отбеляза резервата Георги Хашев в 74-тата минута.

Първото полувреме започна равностойно. Първото опасно положение бе за домакините. Много хубав, плътен удар на Христо Лемперов от около 15 метра срещна напречната греда на Димитров. 3 минути по-късно Коста Янев стреля от пряк свободен удар, след което Деян Христов нанесе удар с галва, който обаче излезе в аут.

В 33-тата минута Аесс създаде най-добрата възможност за отборът на Любимец. Полузащитникът стреля силно от около десет метра, но Караманов показа добър рефлекс и успя да избие.

Втората част започна с натиск на тима на Любимец. 5 минути след началото на вторите 45, „дините“ изпълниха три последователни ъглови удара, като третият завърши с удар на Аесс с глава в аут.

В 74-тата минута падна и голът за Нефтохимик, в който бяха замесени двама влезли като смяна футболисти. След перфектно центриране на Божинов, Хашев намери топката по най-добрият начин с глава и изведе домакините напред в резултата.

10 минути по-късно отново двамата взаимодействаха много добре. Хубаво центриране на Божинов от свободен удар, но този път Хашев бе опроверган от вратаря на Любимец – Димитров.

До края на двубоя гостите имаше възможност да изравни чрез Колев, който стреля от малък ъгъл, но Караманов отново се показа в най-добра светлина и запази аванса на отбора си.

След като в първия кръг Нефтохимик загуби с 1:4 от Литекс, „шейховете“ записват първи три точки в „А“група след седемгодишно отсъствие. А отборът на Любимец вкуси и от поражението след летящия си старт срещу шампиона Лудогорец.