Новакът Любимец зашлеви шампиона Лудогорец на старта (+ВИДЕО)

Разградчани продължиха с разочароващото си представяне и в града на дините

Новакът Любимец поднесе сензацията в първия кръг на първенството, след като победи с 1:0 шампиона на България Лудогорец. На кокетния стадион в града на дините местният тим вкара единствения гол в срещата още в 10-ата минута чрез Самир Аясс и до края успя да запази вратата си суха. Не че тя беше особено застрашавана. Лудогорец трябваше да играе с човек по-малко от 72-ата минута до края на мача, след като Козмин Моци получи директен червен картон за извършен фаул като последен в защитата.

Това е първата победа за тимът, воден от Веселин Великов, в професионалния футбол, докато Лудогорец продължава с разочароващото си представяне от началото на сезона, след като загуби и първата среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига с 1:2 срещу Слован в Братислава преди реванша идната сряда.

Лудогорец започна по-настойчиво, но бързо отстъпи инициативата.

В 4-ата минута шут на новото попълнение Златински под гредата бе изваден с една ръка от юношата на Левски Цветан Димитров.

От 10-ата минута вратата на шампионите беше подложена на истинска канонада. Първо капитанът Антон Огнянов стреля от далеч в долния ляв ъгъл, но Владо Стоянов успя да избие в корнер. При изпълнението от ъгловия удар резултатът бе открит. При разбъркване топката стигна до непокрития Самир Аясс, който от непосредствена близост разстреля националния страж от упор.

В 16-ата минута Владо Стоянов спаси вратата си от второ попадение. Първо той игра като либеро, но бе изненадан от прехвърлящ удар на Майкъл Тевия, ала успя да се върне навреме и да избие в корнер. Минута по-късно се получи ново неразбирателство в лудогорската защита, като Тевия опита да дублира изпълнението на Аясс отпреди малко, но шутира над вратата отблизо.

Играта продължи да бъде двуостра, без положения пред двете врати. Домакините обаче много успешно успяваха да пресират и по този начин да спират по-именитите си гости, като от демонстрираното на терена изобщо не си личеше кой е шампион и кой е новак.

В 41-ата минута Лудогорец тресна гредата. Кишада шутира фалцово от границата на наказателното поле право в сглобката, а на добавката Бакалов не успя да промуши кълбото през купа от играчи в защита.

На почивката треньорът на разградчани Ивайло Петев реагира с извършването на две смени. Миро Иванов и Безяк замениха Абало и Кишада.

В играта на Лудогорец обаче не настъпи драстична промяна. Миро Иванов и Ернандес отправиха два неточни шута от свободни удари, а на другата врата Тевия стреля неточно по диагонала.

В 70-ата минута гостите създадоха едно от най-чистите си положения. След избито центриране от страна на Цветан Димитров топката стигна до Йордан Минев. Националът шутира опасно в ъгъла, но стражът направи мача на живота си, плонжирайки като лъв и избивайки в ъглов удар.

Две минути по-късно всичко за Лудогорец приключи, след като Козмин Моци извърши нарушение като последен в защитата срещу откъсващия се Чакъров и видя червения цвят от рефера Георги Йорданов.

До края шампионите не успяха да сътворят нищо опасно. Дори напротив – защитата куцаше, а в нападение слабите центрирания ставаха лесна плячка за Цецо Димитров. Единствено вратарят на Лудогорец Владо Стоянов беше на необходимото ниво.

Така Любимец записа първи три точки в „А” група, а Лудогорец е без точков актив.