3. Пирин (ГД) разгроми Любимец и взе втора победа в шампионата

Пирин (ГД) разгроми Любимец и взе втора победа в шампионата

Тимът на Костадин Ангелов победиха с 5:2 гостуващите „дините”

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) разгроми с 5:2 гостуващия Любимец и взе едва втората си победа от началото на сезона. Въпреки че изоставаха още в 27-ата секунда с гол на Иван Вълчанов, домакините от Гоце Делчев успяха да обърнат резултата още през първата част чрез Веселин Марчев и Любомир Гуцев.

През второто полувреме Любимец отново вкара първи. Иван Вълчанов отбеляза второто си попадение в срещата. С нов гол на Марчев и по едно попадение на Петър Лазаров и Боби Хазуров Пирин постигна най-изразителната си победа в „А” група.

Гостите поведоха още в 27-ата секунда. Веднага след изпълнението на център, топката попадна в отбраната на Любимец. Антон Дамянов проби по лявото крило, центрира в наказателното поле към Иван Вълчанов, който от седем-осем метра разстреля Абдиков.

В 18-ата минута „дините” имаха възможност за втори гол. Стилян Николов пропусна да удвои аванса на Любимец от непосредствена близост, като ударът му от три-четири метра мина встрани от вратата на Пирин.

Постепенно домакините изравниха играта и натикаха Любимец в собствената им половина. В 35-ата минута логичното се случи и Пирин изравни. Петър Лазаров центрира от свободен удар, Веселин Марчев засече топката с глава и отбеляза за 1:1.

Минута преди края на първата част Пирин успя да осъществи пълен обрат. Любомир Гуцев бе автор на второто попадение за домакините, като голът отново падна след удар с глава.

Гостите започнаха по-добре втората част и 20-ина минути след подновяването на играта „дините” изравниха. Иван Вълчанов отново бе голмайсторът за Любимец. Нападателят на гостите засече с глава центриране от корнер и върна интригата в двубоя.

В рамките само на две минути обаче Пирин реши двубоя. В 75-ата минута Веселин Марчев също отбеляза втория си гол и отново даде аванс на домакините. Марчев намери една изчистена топка и от ждроб от границата на наказателното поле не остави шансове на Рашков.

В 77-ата – Петър Лазаров направи 4:2. Капитанът на Пирин бе изведен зад отбраната на Любимец, напредна с топка в крака, навлезе в наказателното поле и, останал очи в очи със стража на гостите, не сбърка.

Три минути по-късно Огнянов имаше възможност да върне един гол, но ударът му срещна сглобката на вратата на Абдиков.

В 82-рата минута Боби Хазуров реши всичко в срещата. След само няколко минути на терена, деветката на Пирин стреля от точката за изпълнение на дузпата и подсигури много важни три точки за домакините.

След днешния успех, тимът на Костадин Ангелов все още е последен в класирането с едва девет точки от 18 изиграни мача. Любимец също остава под чертата със 17 точки.
Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!