Пирин (ГД) взе глътка въздух след 1:0 над Черно море, Боздански се завърна с победа (ВИДЕО)

Александър Александров си отбеляза нелеп автогол и донесе победата на неврокопчани

Пирин (Гоце Делчев) започна сензационно пролетния дял от шампионата, побеждавайки с 1:0 Черно море на градския стадион в Гоце Делчев.

Единственото попадение в първата среща за пролетния полусезон дойде след неразбирателство в отбраната на гостите и Александър Александров си отбеляза автогол.

Това бе едва третия успех за отбора от Гоце Делчев през сезона след победите с 1:0 над Берое и 5:2 над Любимец. Йордан Боздански пък започна ударно и при поредния си дебют започна с победа, и то над тим в топ 7 – първа подобна за неврокопчани през сезона.

През първата част двубоят не предостави почти никакви опасни ситуации пред двете врати. Няколко леки удара на играчите на Черно море не затрудниха Абди Абдиков, а домакините отговориха с два удара с глава на Кирил Котев, които не намериха очертанията на вратата на Китанов.

Пирин бе по-активният отбор през втората част и заслужи успеха. Попадението за Гоце Делчев падна в 69-ата минута. Капитанът на домакините Любомир Витанов бе изведен по дясното крило и центрира в наказателното поле. Там Александър Александров се опита да изчисти топката, но вместо това я насочи към вратата си. Георги Китанов също не се намеси добре и позволи на топката да мине между краката му.

Най-опасното положение за „моряците” изпусна Бакари девет минути преди края на редовното време. Божилов намери деветката в наказателното поле на домакините, той стреля, но ударът му мина на сантиметри от левия страничен стълб на Абдиков.

След успеха Пирин (ГД) вече е 13-и с актив от 12 точки, докато Черно море остава на шестата позиция с 40.