Пирин пребори Царско село и се отлепи от дъното в efbet Лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Oрлетата" полетяха след голове на Преслав Йорданов и Петър Занев

Пирин Благоевград спечели дербито на дъното в таблицата на efbet Лига срещу Царско село с 2:1. Срещата им от 13-ия кръг на първенството беше доста интересна с положения и пред двете врати.

Още в 5-ата минута Пирин организира бърза контраатака. Антон Карачанаков напредна по десния фланг и потърси Преслав Йорданов. Мартин Кавдански се подхлъзна, но Георгиев успя да улови и предотврати опасност за мрежата си.

Силните минути на домакините продължиха. В 8-ата Станислав Костов подхвана опасна контраатака. Бившият таран на Левски спечели доста терен и комбинира с Карачанаков.
Той реши да играе сам, но се забави и топката му бе отнета.

В 12-ата минута Ален Стеванович опита късмета си със силен шут от далечно разстояние. Колкото мощен, толкова и неточен обаче беше ударът.

Четвърт час след началото Пирин материализира третата си опасна контраатака от началото на срещата. Станислав Манолев отне в центъра от Христо Попадийн и пусна моментално към Костов. Нападателят с прецизно подаване намери Преслав Йорданов, който си спря топката и с елегантен удар по земя матира Георгиев за 1:0.

Четири минути по-късно Пирин получи нов страхотен шанс да обстрелва вратата на Георгиев. Карлос Охене фаулира Станислав Костов в дъгата на наказателното поле и спря обещаваща атака. Домакините получиха пряк свободен удар на много добра стрелкова позиция. Карачанаков застана зад топката и стреля директно, но ударът му срещна напречната греда. Янко Георгиев изобщо не успя да реагира и само проследи с поглед ситуацията.

В 26-ата минута Пирин вкара втори гол и удвои преднината си. В голмайстор се превърна Петър Занев. Топката беше центрирана от ъглов удар. Иван Бандаловски не успя да изчисти и последва ново центриране на Карачанаков. На далечната греда непокрит беше Занев. Защитникът скочи високо и заби топката в мрежата.

До почивката Царско село натисна и в 40-ата минута успя да върне едно от попаденията. Топката беше пратена в наказателното поле на „орлетата“ от тъч. Станислав Костов се беше озовал в отбранителната линия и направи груба грешка. Кавдански стреля от чиста позиция, но Ник Хенгелман спаси. При добавката Милчо Ангелов беше безпощаден.

В началото на втората част Царско село изглеждаше доста по-нападателно. В 49-ата минута Ангелов засече с глава центриране, но прати топката над напречната греда. Десет минути по-късно Лукас Диас центрира от корнер. Иван Бандаловски скочи между двама и стреля с глава, но над напречната греда.

В 65-ата минута Манолев беше намерен в наказателното поле на гостите. Той стреля от воле, но право в ръцете на Янко Георгиев. В 71-вата минута Станислав Манолев беше изведен по левия фланг. Той намери Стиличн Николов, чийто удар бе блокиран. Последва нов изстрел – този път дело на Орлин Старокин. След рикошет в тялото на Иван Бандаловски топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб. След това беше отсъдена засада на Манолев.

15 минути преди изтичането на редовното време Преслав Йорданов направи фрапантен пропуск. Мохамед Брахими овладя на гърди дълго подаване на Хенгелман. Крилото на „орлетата“ преодоля Кавдански и намери Преслав Йорданов, но от чиста позиция нападателят направи непростим пропуск в аут.

В 85-ата минута Царско село пропусна златен шанс да възстанови равенството. Петър Атанасов беше изведен с технично подаване зад защитата на Пирин. Хенгелман обаче внимаваше в ситуацията и успя да избие. Резервната скамейка на „царете“ скочи в искане на дузпа, но нарушение на нидерландския страж нямаше и Волен Чинков остана безмълвен.

Три минути по-късно Атанасов претендираше, че е задържан от Петър Занев в наказателното поле и трябва да бъде отсъден 11-метров наказателен удар, но и в тази ситуация такъв нямаше. Така Пирин удържа крехкия си аванс и прибави три точки в актива си, който вече е 11, докато Царско село остава на дъното с девет.

Пирин - Царско село 2:1
1:0 Йорданов 15