Пирин засили Локо (Мз) към "Б" група след 3:1

"Орлетата" с първа победа след седем безуспешни двубоя в "А" група

Пирин победи Локомотив (Мз) за първи път след три поредни загуби срещу черната си котка в „А” група. „Орлетата” надделяха над застрашения от изпадане тим с 3:1 след два гола на Зоран Златковски и един на Борис Кондев. Освен, че прекърши серията си от поредни загуби срещу Локомотив Пирин подобри още няколко аспекта на представянето си през пролетния полусезон. Победата е първа за благоевградския тим откакто играе на обновения си стадион „Христо Ботев”. Трите точки идва след седем поредни срещи без успех в „А” група.

След 25-я кръг „орлетата” се бетонираха в средата на подреждането с актив от 36 точки. Положението на Локомотив обаче се влоши, след като играчите на Войн Войнов не успяха да се възползват от загубата на прекия си конкурент Локомотив (Пд) и с 21 точки остават на 14-ото място и с това в зоната на изпадащите.

Пирин започна да разкроява двубоя по собствена мярка още от първите му минути. През първите минути след продължителна преса на домакините пред вратата на Йордан Господинов се разиграха няколко опасни положения, но стражът на гостите успяваше да се справи. В 13-ата минута капитанът на „орлетата” Георги Георгиев стреля опасно с глава до далечната греда, но прати кълбото над рамката. Минута по-късно в 14-ата Коцев с добър пас изведе Златковски на стрелкова позиция, но и той не успя да преодолее Господинов.

Локомотив достигна до първото си опасно положение в 26-ата минута, когато при центриране на Киров от воле стреля Анатоли Тодоров. Добра изява на Макенджиев обаче предотврати нещо повече пред вратата на Пирин.

Последваха нови силни минути за домакините, които след три поредни пропуска успяха да открият резултата в 35-ата минута. Младенов центрира от дясната половина на терена. В наказателното поле Зоран Златковски засече връхлитащото кълбо с глава и го запрати неспасяемо във вратата на Господинов за 1:0. Добри ситуации в наказателното поле на гостите се отвориха и пред Ризов и Ради Митревски.

Пирин все пак успя да оползотвори териториалното си надмощие и удвои головия си актив. Борис Кондев бе изведен на чиста позиция от Драги Коцев. Сам срещу вратаря Кондев финтира Господинов и на празна врата се разписа за 2:0.

След паузата гостуващият тим показа повече хъс и желание в играта си. Активизиралият се тим на Локомотив успя да създаде няколко на брой опасности пред вратата на Пирин и след пет минути игра Исамил Иса намали изоставането на тима си. Домакините като че ли неочакваха гола на Иса, който се възползва от разсеяната отбрана на „орлетата” и след пас на Кирил Джоров се разписа за 1:2.

Пирин бързо изравни играта и след 20-ина безлични минути за двата тима домакините възстановиха аванса си от два гола. В 76-ата за втори път в срещата точен с глава бе Зоран Златковски. Юлиян Попев се бе озовал на добра позиция и с прехвърлящ пас над вратаря Господинов качи топката на главата на Златковски, който на празна врата оформи крайното 3:1.

Класиране в "А" група след първите двубои от 25-я кръг.