3. Резерви носят успеха на ЦСКА срещу Пирин (ГД) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резерви носят успеха на ЦСКА срещу Пирин (ГД) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" се възползваха максимално от нулевото равенство между Локомотив и Ботев

Мамади Сидибе и Ивайло Чочев станаха от пейката, за да донесат победата на ЦСКА над гостуващия Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в 21-ия кръг на „А” група. Двамата се разписаха след почивката, като голът на първия бе дебютен в първенството. Победата прави интригата за третото място, даващо право на участие в Лига Европа, изключително голяма, тъй като "армейците" се изравниха с пловдивските Ботев и Локомотив.

„Нервокопчани”, които все още нямат победа като гости, се държаха доста мъжки, особено през първото полувреме, и въпреки създадените положения пред Юсев, нулевото равенство се запази. Нещата си дойдоха на мястото след почивката, когато Стойчо Младенов направи своите успешни ходове. „Червените” взеха рутинна победа и съхраниха сили за предстоящите мачове срещу Литекс, Любимец и Левски.

ЦСКА продължава да е отборът, допуснал най-малко голове у дома – само два, при това в един мач – срещу Лудогорец. В останалите 10 домакинства през сезона запази вратата си суха.

Райс Мболи изигра първия си шампионатен мач от 23 май 2012 г. насам, когато пази при загубата от Лудогорец, решила титлата в полза на разградчани. Освен с него, Стойчо Младенов започна с Браян Хауърд, Омар Косоко и Ангел Грънчов.

В първия половин час ЦСКА създаде четири чисти положения. При всичките си добри възможности „червените” не улучиха вратата. Първо Янчев стреля покрай вратата от малък ъгъл, после и Гъргоров неточно засече подаване на Косоко. Последният свали с глава за Апостол Попов във вратарското поле в следващия любопитен момент, но топката отскочи неудобно и Апата прати над вратата от 5-6 метра. Същото стори и Вальо Илиев, който стреля с глава на сантиметри над напречната греда.

До почивката мачът стана блед, като най-интересното бе на трибуните, където привърженик на ЦСКА трябваше да получава медицинска помощ, като бе пренесен от своите съратници до линейката.

За второто полувреме Стойчо Младенов пусна Мамади Сидибе и Марсиньо, а извади Косоко и Мартин Петров.

Ходовете на наставника се оказаха успешни и Сидибе откри резултата в 56-ата минута, реализирайки първия си гол в „А” група. Гъргоров майсторски обработи извеждащ пас, но Юсев спаси. Топакта се върна обратно у Бадема, който комбинира със свободния Сидибе, а малиецът отблизо вкара с крак.

На терена за домакините се появи и Ивайло Чочев, който само пет минути по-късно, в 70-ата, удвои. Васил Панайотов сбърка фатално в защита и Чочев се възползва максимално с удар покрай вратаря – 2:0.

До края особено активният Апостол Попов не успя да се възползва от нова грешка в защитата на Пирин, докато Сидибе не улучи вратата в опит да прехвърли излезлия напред Юсев.

Гостите не стояха пасивни и опитаха всичко по силите си. В края Башов опита ефектна задна ножица, но не успя да уцели топката.

Така ЦСКА постигна трета победа в пет мача и се изравни с Ботев (Пд) и Локо (Пд), които по-рано днес завършиха 0:0. Трите отбора делят третото място, като са с по 38 точки.

Пирин остава последен с 9 точки, след като записа трета поредна загуба.