3. Сензациите в пресата: Италианци идват за Георги Костадинов

Сензациите в пресата: Италианци идват за Георги Костадинов

Премии в Нефтохимик за ремито с шампиона

Сензациите в българската спортна преса на 4 март 2017 г.:

„Меридиан Мач”: Премии в Нефтохимик за ремито с шампиона

Футболистите на Нефтохимик ще получат премии за равенството с Лудогорец. Сумата, която ще постъпи по сметката на „шейховете", остава в тайна, но е ясно, че играчите ще бъдат изключително доволни. От ръководството на клуба са останали впечатлени от играта срещу родния шампион и от характера, с който бургазлии грабнаха едната точка. Поради тази причина почти веднага след двубоя са заявили, че ще има финансов стимул за играчи и треньорско ръководство.

Припомняме, че Нефтохимик стигна по доста драматичен начин до 1:1 срещу водения от Георги Дерменджиев отбор. На стадион „Лазур" гостите откриха резултата в заключителните минути с фамо-зен гол на Марселиньо. „Шейховете" обаче не се предадоха и минута преди края на двубоя отбелязаха за крайното 1:1 чрез Илия Миланов.

„Меридиан Мач”: Италианци идват за Георги Костадинов

Италианци ще гледат халфа на Левски Георги Костадинов в дербито с ЦСКА-София днес, научи „Меридиан Мач". Представители на клубове от Серия Б ще наблюдават изявите му в срещата и ако го одобрят, може да му изпратят оферта. През лятото Костадинов остава свободен агент, след като на този етап отказва да преподпише с клуба. През зимната пауза клуб от Апенините прати оферта за него, но тя беше изключително ниска и „сините" я отхвърлиха.

В същото време друг играч, който е познат в Италия - Станислав Иванов, се закани на ЦСКА-София. Младокът е в групата, като блесна за пръв път в юбилейния мач с Лацио през 2014-а година.

„Очаквам победа. Всеки мач излизаме за трите точки. Няма значение, че влизам 5-10 минути. Щастлив се чувствам, че играя. След всеки мач трупам по-голямо самочувствие. След като направих дебют, почнах да получавам повече шансове. Спомням си дебюта с Монтана. Чувството беше уникално", заяви един от най-големите таланти на „сините" пред bgonair.