3. Шедьовър на Цонков не помогна на Нефтохимик дори за точка срещу ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" биха с 3:1 в Сливен, Мартин Петров с първи гол от 15 години в "А" група

Отборът на ЦСКА се изкачи еднолично на третото място в "А" група, след като днес се наложи трудно с 3:1 над тима на Нефтохимик. Срещата се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен заради задълженията на "шейховете" към Черноморец и бе последна от програмата на 18-ия кръг на родната "А" група.

Символичните домакини излязоха напред в резултата след рядко красив гол от центъра на Цветомир Цонков. Мартин Петров обаче изравни с първия си гол от 15 години насам в "А" група, а след това Гъргоров и Валентин Илиев вкараха по още едно попадение, носейки успеха на "червените".

Двубоят започна равностойно, а в 7-та минута Цветомир Цонков опита късмета си от дистанция, но топката прелетя над вратата. 180 секунди по-късно Мартин Петров шутира с левия крак, но не затрудни Денчев.

Така дойде 19-ата минута, когато "шейховете" излязоха напред в резултата с рядко красив гол на Цветомир Цонков. Тогава той пресече едно подаване на Хауърд в центъра на терена и оттам прехвърли красиво излезлия малко напред Томас Черни за 1:0.

Веднага след гола Живко Петков шутира опасно, но покрай вратата. "Червените" обаче се мобилизираха и натиснаха противника си, който продължи да е много опасен при контраатаките си.

В 22-ата минута Гъргоров намери Мартин Петров в пеналта на домакините, той се завъртя и стреля, но бранител на "шейховете" се хвърли на шпагат и изчисти, а при последвалата контраатака Живко Петков бе изведен сам в половината на ЦСКА, но вместо да напредне сам реши да подава в пеналта за Деян Христов, ала пасът му бе пресечен от Валентин Илиев.

Стигна се и до 28-ата минута, когато Милисавлевич центрира меко в наказателното поле на Нефтохимик, където Мартин Петров засече от воле с десния крак и възстанови статуквото 1:1.

8 минути след това Петров можеше да направи обрата пълен, шутирайки от малък ъгъл с левия крак, ала кълбото премина покрай лявата греда на Денчев.

В 39-ата минута Ангел Баялцалиев подмина претенции за дузпа на бургазлии за фаул на Хауърд срещу Живко Петков, а в следващата атака самият Петков направи непростим пропуск, след като от няколко метра с глава прати кълбото в напречната греда след центриране от дясно на Стамен Ангелов.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част стартира с отлична възможност за ЦСКА. Тогава Янчев намери непокрит Петров в пеналта на домакините, той стреля, но Денчев спаси, след което бранител на "шейховете" изби с глава от голлинията.

4 минути след това Мартин Петров центрира меко в наказателното поле на гостите, където Менди остана очи в очи с Денчев, но силният удар на бранителя с левия крак срещна външната страна на мрежата.

Натискът на ЦСКА продължаваше да се усилва прогресивно, докато "шейховете" разчитаха основно на контраатаки, за да превземат отново вратата на Черни.

В 63-ата минута Милисавлевич центрира за Марсиньо, който засече с глава, ала право в ръцете на стража на бургазлии. В 73-ата пък, Марсиньо изпълни перфектно фаул, ала кълбото срещна напречната греда на Нефтохимик.

120 секунди по-късно Хауърд шутира мощно от границата на наказателното поле, но Денчев боксира, а в 79-ата Иванов хвърли тъч за Манев в пеналта на ЦСКА, крилото на Нефтохимик шутира от движение, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Така дойде 80-ата минута, когато натискът на "червените" най-сетне даде резултат. Тогава  Милисавлевич получи в пеналта и опита пас, който бе блокиран, бранител на домакините изчисти много лошо на границата на наказателното поле, където Гъргоров овладя на гърди и прати топката в долния ляв ъгъл на Денчев, който не се намеси убедително.

Това попадение свали гарда на "шейховете" и в 84-ата минута Марсиньо центрира от корнер в наказателното поле на Нефтохимик, където непокритият Валентин Илиев с глава оформи крайното 3:1.

След успеха ЦСКА се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 32 точки, на 1 пред Ботев, Левски и Локо (Пловдив) и на 5 зад 2-ия Литекс. Лидер е Лудогорец с 43 точки, а Нефтохимик остава 13-и с 12 точки, на 8 от спасителния бряг.