"СИНЯ" РАДОСТ: Левски победи в Царско село, домакините с 3 греди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Билал Бари вкара единствения гол в мача, "царете" с 10-а загуба за сезона

Левски спечели с 1:0 гостуването си на Царско село от междинния 17-и кръг на efbet Лига. Билал Бари се разписа за "сините", които извадиха голям късмет. На три пъти гредите ги спасиха от попадение. Така "царете" записаха десета загуба през сезона и имат най-малко вкарани голове в елита - едва 10. Успехът на Левски пък приближи тима на само две точки от шестия Берое.

Още във втората минута домакините стигнаха до два отлични шанса за гол пред вратата на Левски. След центриране в наказателното поле Лъчезар Балтанов нанесе удар с глава, който бе спасен от Николай Михайлов. Секунди по-късно "царете" си върнаха притежанието на топката и  удар на Васил Шопов извън наказателното поле срещна страничния стълб. Добавката на Димо Бакалов пък излезе в аут. В деветата Михайлов отрази удар на Карлос Охене от границата на наказателното поле.

Пет минути по-късно Здравко Димитров опита изстрел извън наказателното поле, а Янко Георгиев действа на сигурно и извади топката в корнер. В 20-ата Иван Горанов пусна добър пас към Димитър Костадинов, но младокът стреля неточно.

В 27-ата минута Драган Михайлович отправи хубав изстрел по земя, но Янко Георгиев улови топката. Десет след това Димо Бакалов бе много близо да вкара красив гол във вратата на Левски, след като топката бе изчистена от футболист в синьо. Халфът на Царско село стреля от въздуха в далечния ъгъл на Михайлов. Стражът остана на място, но ударът срещна гредата и резултът остана непроменен.

Левски наказа пропуските на съперника си с попадение в 43-ата минута. След центриране по земя бранител на Царско село подари топката на намиращия се в пеналта Димитър Костадинов. Атакуващият халф на "сините" хитро подаде към Билал Бари, който отблизо се разписа - 0:1!

Седем минути след почивката Иван Горанов центрира в наказателното поле, като този път Кавдански се намеси сигурно и изчисти в корнер, след който Янко Георгиев без проблем улови топката. Вратарят даде началото на контраатака на Царско село, която завърши с изстрел на Ален Стеванович, който се отби в гредата. За трети в мача стълбовете спасиха Левски.

В 64-ата минута Любослав Пенев трябваше да извърши принудителна смяна, след като Христо Попадийн се контузи. В игра се появи Луи Нганиони. Шест след това отлична намеса на Янко Георгиев не позволи на Радослав Цонев да се разпише от пряк свободен удар. Халфът на Левски стреля в долния десен ъгъл, но вратарят плонжира и спаси.

Далечен удар на Лъчезар Балтанов в 73-ата минута мина над вратата. Янко Георгиев пък продължи с добрите си изяви и в 77-ата на два пъти извади опасни изстрели на Здравко Димитров.

В последната минута на редовното време Лукас Диас стреля от пряк свободен удар. Ники Михайлов спаси, а Милчо Ангелов и Миси Мезу си попречиха и не успяха да направят добавка. В продължението Янко Георгиев отново се отличи. Този път избивайки топката след изстрел на Борислав Цонев от фаул.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански (к), 7. Димо Бакалов, 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 12. Диас , 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов;

Треньор: Любослав Пенев;

Левски: 13. Николай Михайлов (к), 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 21. Радослав Цонев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович;

Треньор: Станимир Стоилов.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Билал Бари (43)