3. Славия тръгна с 1:0 срещу Спортист през пролетта

Славия тръгна с 1:0 срещу Спортист през пролетта

Двата отбора изигра скучен мач, без много красиви моменти

Славия победи Спортист (Своге) с минималното 1:0 като домакин пред около 500 зрители в първия мач за  двата отбора през пролетта. Играчите на Вили Вуцов държаха срещата под свой контрол през цялото време и резултатът можеше да е по-изразителен, но домакините не се възползваха от възможностите си. Единственото попадение падна в 37-ата минута след много груба грешка на Кючуков. Попадението отбеляза новото попълнение Алберони, който по-късно се контузи и напусна игра, защото разтегна бедрен мускул.

Срещата започна с очакван натиск на домакините от Славия. Ситуацията на терена се запази такава през цялата първа част. Играчите в бяло бяха по-активни и закономерно стигнаха до гол в края на полувремето.

В 37-ата минута Алберони откри резултата след много груба грешка на вратаря Кючуков. Дани Пеев направи балонно центриране в наказателното поле на Спортист, Кючуков излезе да лови, но увисна и топката падна на крака на Алберони, който вкара топката в опразнената врата.

През първата част на срещата играчите на Спортист достигнаха само до едно опасно положение. След контраатака на гостите Игнатов получи пас на границата на наказателното поле и стреля моментално, но М’боли изби със страхотен плонж. Изчистената топка попадна на краката на Младенов, но и този път М’боли беше перфектен и запази вратата си суха.

Така играчите се оттеглиха при 1:0 на почивката в полза на Славия.

Втората част бе доста скучна. Двата отбора се надиграваха постоянно в средата на терена и само единични изстрели разчупваха малко скуката. Едва в 86-ата минута се стига до първото опасно положение, когато Яшар получи много добра топка на точката на дузпата и стреля с глава, но с ъс супер плонж на Кючуков запази интригата в мача.

В 90-ата минута играчите на Спортист имаха много добра възможност да изравнят резултата, но нападателите на отбора не успяха да се възползват от възможността.

С тази ценна победа Славия събира актив от 27 точки и заема 5-та позиция във временното класиране. За Спортист нещата не стоят толкова добре, те заемат 14 позиция и са с едва 11 точки.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)