3. "Смърфовете" надделяха с 1:0 над Люпко Петрович и компания

"Смърфовете" надделяха с 1:0 над Люпко Петрович и компания

Бранителят Юнес Бенжелюн вкара единствения гол в мача пред погледа на майка си - футболния мениджър Мадам Ба

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна минимална победа с 1:0 в петата си контрола на турска земя. "Смърфовете" надделяха над казахстанския Тараз, където треньор е бившият наставник на Левски и Литекс Люпко Петрович. Единственото попадение за българите отбеляза защитникът Юнес Бенжелюн с глава след центриране в 10-та минута.

Срещата в Анталия започна с много добро темпо и скоростни атаки по фланговете и през центъра. Двата отбора изглеждаха много свежи и в средата се заформи сериозна битка за териториално предимство.

Още в 6-та минута Цеков получи добър шанс и с воле от дъгата на наказателното поле на противника стреля силно, но над вратата.  Пресата на пловдивчани се оформи още пред защитниците на Тараз и след още няколко атаки се стигна до фаул в полза на българите в 10-та минута.

След центрирането от левия фланг над всички се оказа Юнес Бенжелюн, който с глава откри за 1:0. Само 2 минути по-късно и таразци бяха близо до изравняването. След като успяха да пробият по лявото крило и да центрират в пеналта на Караджов, играчите на Люпко Петрович бяха на косъм от попадението. На задната греда непокрите бе Буржан, който, падайки, не успя да засече топката във вратата за 1:1.

Четири минути по-късно Кенбаев стреля добре, но над вратата на Локомотив. В 25-та минута футболистите на Емил Велев изпълниха добре фаул със заучено положение, но никой от „смърфовете” в наказателното поле на Тараз не успя да засече ниско центрираното кълбо за 2:0.

Срещата продължи на високи обороти, но на няколко пъти се наложи на терена да влизат медицински екипи. Така до почивката резултатът остана непроменен – 1:0 в полза на пловдивчани.

Втората част бе също на високи обороти, като свежест в играта на Локо внесоха и 4-те резерви, които се появиха на терена. В игра на полувремето влязоха Ставрев, Бакубула, Коцев и Маламов – на мястото на Караджов, Златински, Сержиньо и Цеков.

В 65-та минута Тараз стигна до най-чистата си голова ситуация до момента. За радост на Велев и възпитаниците му страхотна намеса на резервния страж Ставрев не позволи резултата да бъде изравнен.

Около 20-минути преди края нещата ставаха все по-интересни. Пред вратата на Тараз бе доста горещо при една атака на „смърфовете”, при която след карамбол топката стигна до Маламов. За съжаление на българския тим Маламов от близко стреля силно, но не успя да вкара за 2:0 фронтално срещу вратата .

Секунди по-късно Исламхан контраатакува за таразци и стигна до дъгата пред наказателното поле на Ставрев. Играчът на казахстанския клуб стреля силно, но топката мина на около метър от лявата греда на Локомотив.

В 75-та минута действията се развиваха отново в наказателното поле на тима на Петрович. Бакубула успя да гардира с тяло една получена топка, след което тя стигна до Маламов, който от около 20 метра стреля силно с десния крак. Кълбото първо рикошира в тялото на бранител в зелен екип,  а след това вратарят на Тараз с мъка успя да избие в корнер.

До края на двубоя нямаше чисти голови ситуации, като трябва да се отбележи грешката на Дяков около 5 минути преди края, когато съперника бе близо до изравняване. За радост на състава от Пловдив изстреляната топка мина над вратата и няколко минути по-късно прозвуча последният съдийски сигнал. Така пловдивският Локомотив постига поредна победа по време на подготвителния си лагер в Анталия, Турция.

В първата си контрола на 3 февруари „смърфовете” биха с 2:0 словенския шампион Марибор. Два дни по-късно пловдивското Локо завърши 2:2 с тима, воден от Красимир Балъков – Хайдук. На 8 февруари пловдивчани победиха с 2:1 руския Луч Енергия, а преди два дни възпитаниците на Емил Велев стигнаха до нулево равенство с казахстанския Тобол.

СЛЕДЕТЕ НА ЖИВО:

90'  Край на мача!!! Локомотив се поздрави с минималната победа с 1:0 с попадението на Бенжелюн през първата част!

85' Гочев влиза на мястото на Витанов. С него резервите, взели участие в днешната контрола на Локо са: Ставрев (46'), Бисеров (67'), Бакубула (46'), Коцев (46'), Маламов (46'), Спасов (63'), Гочев, Ангелов (85').

84'  Дяков греши почти фатално! Неконцентрирана игра от страна на защитника позволи на казахстанците да отнемат, но ударът на Тараз мина над вратата на Локо!

75'  Много добра атака за "смърфовете" Бакубула успя да гардира една центрирана топка в накзателното поле и тя стигна до Маламов, който стреля силно от дъгата. Топката се отби в тялото на защитник на Тараз, след което стражът на казахстанците изби в корнер.

73' Много добра намеса в защита на Йошев. Той се хвърли в краката на капитана на Тараз, който пробиваше по дясното крило. Йошев успя да избие в тъч.

70'  В ответната атака Тараз разви много бързо действията си и Исламхан излезе на стрелкова позиция. Играчът с номер 33 стреля, но на около метър от лявата греда на Ставрев! Второ интересно положение само в рамките на една минута!

69'  Страхотна възможност за гол за играчите на Емил Велев. След разбъркване в наказателното поле на Тараз топката бе ритната от Маламов, но вратарят със сетни сили успя да избие и след това да улови. 100-процентово положение за българите!

66' Футболистите на двата отбора демонстрират голямо желание за игра, но чистите голови положения пред двете врати липсват. До момента Локомотив показва стабилна игра в дефанзивен план.

65'  Буржан бе на чудесна позиция и шутира силно, но Ставрев изби по страхотен начин. След корнера опасността пред вратата на "смърфовете" отмина!

62' Ревиво напусна, Спасов влезе на негово място.

55' Буржан центрира фалцово от десния фланг, но Ставрев излиза и лови добре.

54' Бакубула комбинира добре с Витанов на метри пред противниковото наказателно поле, след което играч в зелен екип извършва нарушение.

53' Удар на Тараз бе блокиран от бранител в черно-бяло, след което Ставрев притича и овладя.

52' Скоростна контраатака на казахстанците бе прекратена от Йошев.

49' Многоходова атака на Тараз бе прекратена от Витанов.

47' Фаул на Бенжелюн в дясната зона на Локо. Футболистите на Петрович не успяха да се възползват от статичното положение.

46' Начало на втората част! Център изпълниха футболистите на Тараз. В отбора на Локомотив са заменени Караджов, Златински, Сержиньо и Цеков. На тяхно място влязоха Ставрев, Бакубула, Коцев и Маламов

45' Край на първото полувреме! Локомотив води с 1:0 с гола на Юнес Бенжелюн с глава в 10-та минута!

44' Нищо интересно не се случва пред двете врати в последнтие минути.

40' Играта бе спряна, тъй като Исламхан се нуждаеше от медицинска помощ. Топката вече пак е в движение.

39' Многоходова атака на българския тим. Топката бе върната към Дяков и той сгреши при изпращането и напред.

34' Топката отново е в игра!

33'  Дяков е фаулиран и остана на земята, този път лекарите ще влязат на терена. На игрището влезе и треньорът на пловдивчани Емил Велев, а играчите се скупчиха в центъра. Капитанът на Тараз има някакви претенции, но страстите бързо бяха охладени.

31' Витанов извършва фаул до централния кръг. В последните минути казахстанците атакуват силно.

28' Играта е спряна след като Бенжелюн бе фаулиран и остана на земята. След около половин минута съдията даде сигнал тя да продължи.

26' Караджата лови сигурно центрирана топка от десния фланг на атаката на Тараз.

25'  Добро изпълнение на заучено положение за българите, но топката мина през наказателното поле и го напусна с висока скорост към тъчлинията. Витанов спринтира, за да я догони, но тя излезе секунда преди той да я стигне.

23' Футболистите на Люпко Петрович центрират от фаул, но топката излиза в аут.

22' Първи жълт картон в мача. Получава го голмайсторът за Локо - Бенжелюн, за грубо нарушение в гръб.

20' Атаките по посока на двете врати продължават, но голямата битка е за централната зона на игрището.

16' Нова добра ситуация за Тараз. Топката бе центрирана от дясното крило към дъгата на наказателното поле на Локо, където бе Йерзат Кенбаев. Играчът стреля добре с десния крак, но над вратата на Караджов

12'  Страхотна възможност за казахстанския тим. Таразци центрираха от фаул от дясното крило и топката стигна до далечната греда, където непокрит бе Буржан. Той обаче не успя да засече кълбото във вратата на Караджов!

10'  ГОООЛ! Черно - белите откриха резултата, след като точен бе Юнес Бенжелюн. Той скочи над всички при едно центриране от левия фланг на атаката на Локо и откри за 1:0!

9' Цеков проби отляво и центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена.

7' "Смърфовете" пресират Тараз по целия терен, но чисти ситуации засега няма.

6'  Много добър удар от воле на Цеков фронтално срещу противниковата врата, топката прелетя над напречната греда!

4' Контраатака на Локомотив по дясното крило не доведе до нищо опасно. Добра изява при отнемането на топката на Тодоров.

2' Двата тима демонстрират високо темпо в разиграванията. За момент играта бе спряна, тъй като на земята имаше футболист на Локомотив. Тя бе възобновена след около 30 секунди

1' Начало на срещата в Анталия!

0' Двата отбора излязоха на терена с около минута закъснение. Мачът ще започне след секунди!

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа