3. Страхотен мач без публика! Левски измъкна победата над Локо (Пд) с 3:2 благодарение на холандското си дърво (видео+снимки)

Два бързи гола на иначе яловия нападател подариха победата на "сините"

Отборът на Левски (София) постигна изключително трудна победа с 3:2 над гостуващия тим на Локомотив (Пловдив). Ключов момент в сблъсъка, игран пред празните трибуни на "Герена", бяха двата бързи гола на резервата Сьорд Арс, с които Левски обърна Локо и взе трите точки. Иначе Цветков даде преднина на своите в 16-та минута, след което Карвальо изравни в 29-та. Автогол на Милиев 4 минути преди края на първата част накара щаба на домакините да се почувства като след леден душ. Все пак влезлият в 64-та минута на мача Арс вкара два гола около 15 минути преди края и оформи крайното 3:2.

През целия двубой двата отбора се опитваха да играят футбол, а не да се защитават  сляпо. Още във втората минута на мача подаване от дълбочина в тима на Локо бе насочено към капитана Здравко Лазаров, но малко не му достигна да овладее топката в наказателното поле на домакините.

Секунди по-късно Цветков се опита да изненада защитниците на Локомотив, нахлувайки в наказателното им поле, но топката му бе избита от краката. В 5-та минута топката се оплете в мрежата зад стража на Левски Пламен Илиев, но съдията отсъди засада при центрирането на Лазаров.

В 14-та минута Родригес почти успя да догони дълго подаване към него, което го оставяше очи в очи с Илиев, все пак младият страж излезе на време и изчисти в тъч. В 16-та минута „сините” поведоха с гол на Иван Цветков. Головата атака се разви добре през центъра, след което Йовов намери Младенов по лявото крило. Бързоногият играч центрира ниско по земя и след рикошет в бранител на Локо топката стигна до непокрития Цветков. Той нямаше какво друго да направи на празна врата, освен да открие резултата в полза на домакините.

Само 120 секунди по-късно Даксон по перфектен начин намери с дълъг пас съотборника си Сержиньо на границата на наказателното поле на Левски. За щастие на домакинския щаб ударът на Сержиньо бе добре париран от Илиев.

В следващата минута първо Лазаров не отигра добре подадената му хубаво топка и спечели само корнер, от който не излезе нищо опасно. В ответната атака Цветков излезе очи в очи със стража на гостите Лучини, но Даксон със самоотвержен шпагат изби в ъглов удар.

В 23-та минута Родригес преодоля Видович и центрира остро, но Пламен Илиев успя да избие. Две минути след това Мулдер проби чудесно по дясното крило, но след центрирането му играчите в синьо не се ориентираха добре.

В 29-та минута дойде изравнителното попадение за пловдивчани. Автор на гола стана бившият играч на Левски Базил де Карвальо след чудесно центриране на Лазаров и колективна грешка в отбраната пред Пламен Илиев.

В следващите минути преобладаваха центриранията пред вратите на двата отбора, но от тях не излезе нищо по-опасно. В 41-та минута отново след центриране, този път на Здравко Лазаров, който подаде към Златински, който пък от своя страна притисна Милиев и последният си отбеляза автогол.  Така четири минути преди края на първата част Локомотив вече водеше с 2:1 на „Герена”. До края на полувремето не се случи нищо интересно, с изключение на един неточен удар на Йовов.

През второто полувреме двата тима продължиха да демонстрират желанието си за игра и доста високо темпо. В 52-та минута Гаджев успя да намери по прецизен начин Тасевски в наказателното поле на Локо, македонецът обаче предпочетете да подаде топката и вместо да изравни с шут от близо, спечели само корнер.

В 65-та минута капитанът на „смърфовете” Лазаров се разходи между футболистите на Левски и стреля от около 20 метра с левия крак, но право в ръцете на Илиев. Четири минути по-късно Гаджев намери от корнер Младенов, който с глава насочи топката в ръцете на Лучини.

Между 76-та и 77-та минута проблясък на холандската резерва на Левски Сьорд Арс обърна мача. „Лалето” вкара две попадения в рамките на 60 секунди – първо изравни с плонж след подаване на Иван Цветков, а след това даде преднина на своите  с удар по земя от границата на наказателното поле на Лучини.

След като Левски посече Локо с два бързи гола, футболистите на домакините успокоиха играта и диктуваха темпото в сблъсъка. В 81-та минута удар на Лазаров мина покрай вратата, а в първата минута на продължението Пламен Илиев спаси домакините от изравняване, благодарение на страхотен рефлекс след центриране от фаул на пловдивчани. До края Левски успя да удържи мача и спечели изключително оспорвания мач с 3:2. Така "сините" се нареждат на 5-та позиция с 24 точки, а днес най-големият губещ на "Герена" не бе Локо, а публиката, която остана извън стадиона. "Смърфовете" са на 7-то място с 20 точки.

15.  Калиакра Ключови думи: Левски
Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа