ЦСКА настигна Левски и Литекс – 5:0 срещу Локо (Пд)

Кирил Котев, Иван Стоянов на два пъти, Руи Мигел и Тимонов попариха "черно-белите" фенове на "Лаута".

ЦСКА стартира новото първенство с разгромна и по-скоро неочаквана победа като гост на Локомотив (Пд). Петте попадения за „армейците” станаха дело на капитана Кирил Котев, Иван Стоянов на два пъти, Руи Мигел и Тодор Тимонов. Играчите на Локомотив успяха да влязат в ритъма на срещата едва след почивката, като след подновяването на играта създадоха три отлични възможности за гол не успяха да намалят преднината на „червените”.

ЦСКА изкова комфортна преднина от два гола в първия си мач за сезона срещу Локомотив (Пд). Попаденията за „червените” отбелязаха Кирил Котев и Иван Стоянов.

Футболистите на ЦСКА контролираха изцяло всичко случващо се на терена през първите 45 минути. Домакините не успяха да зарадват публиката си и едва достигаха наказателното поле на противника. Всичко по-опасно през първото полувреме бе дело на играчите в „червено”.

Първоначалният натиск, който ЦСКА упражни се материализира в гол още в седмата минута. Първото попадение за ЦСКА през новия сезон стана дело на капитана Кирил Котев, който изпрати неспасяемо центриране на Маркиньос в далечния ляв ъгъл зад гол линията на Кирил Акалски. Именно Маркиньос бе в основата на голям брой от опасните положения пред вратата на Локомотив. При едно от подаванията на бразилеца с номер 28 коженото кълбо попадна в краката на Данчо Тодоров в малкото наказателно поле. Бранителят, въпреки малкият ъгъл, се възползва от възможността и изпрати силен удар. Минути преди края на първата част Риу Мигел се озова на удобна позиция на дясното крило и подаде в наказателното поле на домакините. Пасът намери Иван Стоянов, който обаче стреля право в ръцете на Акалски.

Секунди преди сигнала за почивката Стоянов се реабилитира за пропуска си и удвои преднината на „армейците”. С добър финт той се освободи от опеката на Мечечиев и прати топката по диагонала в долния десен ъгъл зад Акалски.

След почивката Локомотив заигра като напълно нов отбор в рамките на само няколко минути момчетата на Аян Садъков сътвориха три голови положения пред вратата на ЦСКА. Димитър Илиев, Сингбо и Красен Трифонов имаха великолепни възможности да намалят преднината на „червените”, но това не се случи.

Това не продължи дълго и след бърза контраатака Руи Мигел спечели дузпа за ЦСКА. Иван Стоянов застана зад бялата точка и не сбърка за 3:0. След час игра и Руи Мигел изписа името си сред голмайсторите, а 20 минути преди края гостите от София останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Павел Виданов. Принца на Пловдив Тодор Тимонов реализира пети гол за гостите в 78-ата минута, след като получи отличен пас от Благой Пасков. До края на срещата не се достигна до нови попадения. С изразителния резултат ЦСКА успя да повтори резултатите на преките си конкуренти в „А” група Левски и Литекс.