ЦСКА остана начело след неубедително 1:0 в Перник

Шампионът ЦСКА ще запази лидерската си позиция в "А" група и след 21-ия кръг, след като победи с 1:0 Миньор в Перник. Единственият гол в мача падна още в 7-ата минута, когато Иван Иванов се разписа след центриране от корнер.

Шампионът ЦСКА  ще запази лидерската си позиция в "А" група и след 21-ия кръг, след като победи с 1:0 Миньор в Перник. Единственият гол в мача падна още в 7-ата минута, когато Иван Иванов се разписа след центриране от корнер.

"Армейците" не показаха и 50 процента от възможностите си, но успяха да задържат преднината си от началото на срещата. Нападателите в „червено” показаха пълна липса на креативност в предни позиции, което се отнася в пълна степен и за домакините.

Срещата започна с превес на гостите, които не се стреснаха от колоритната пернишка агитка и тръгнаха в атаки от първата минута. Само след 7 минути игра те успяха да поведат благодарение на статично положение. Чипев центрира от корнер, а Иван Иванов се извиси най-високо и матира Чворович за 0:1.

В следващите минути гостите опитаха да задържат топката и да изчакват удобен момент да убият интригата с втори гол. Играта към средата на полувремето стана много скучна, като единственото оживление по трибуните настъпи в 26-ата минута, когато местно куче „улична превъзходна” нахлу на терена и развесели феновете, а реферът Генов прецени, че четирикракият симпатяга не пречи на играта и безразлично изчака то да напусне терена, докато мачът продължаваше.

В началото на втората част Машадо можеше да покачи за ЦСКА, но опитът му да вкара от въздуха не бе успешен. Най-добрата ситуация за Миньор бе в 57-ата минута, когато Котев не изчисти добре центриране в пеналта, топката се озова в Господинов, който от 12-13 метра фронтално срещу вратата не успя да я уцели. 10 минути по-късно само добрата намеса на Ивайло Петров не позволи на домакините да изравнят, като с последни усилия изби в корнер удар с глава. В 74-ата минута нова опасна атака на Миньор завърши с центриране по земя пред Петров, а Машадо успя да изчисти топката. С това се изчерпаха усилията на домакините да изравнят, а възпитаниците на Любослав Пенев без проблем удържаха преднината си до края на мача и записаха шеста поредна победа през пролетта.

ЦСКА остава на върха с 50 точки, Левски има 46 и мач по-малко, а перничани са на 13-а позиция с 21 точки.