3. ЦСКА размаза македонския Ренова – 5:0

ЦСКА размаза македонския Ренова – 5:0

Новите Делев и Тимонов блестят с червената фланелка

Отборът на ЦСКА постигна повече от убедителна победа с 5:0 над македонския Ренова в първата си контролна среща на българска земя, предаде репортер на Novsport.com. „Армейците”, които в този мач бяха водени от помощник треньора Ради Здравков, си правеха каквото искат срещу скромния си съперник пред погледа над около 1000 зрители на стадион „Българска Армия” и можеха да стигнат до още по-изразителен резултат, ако не бяха добрите изяви на стража на македонците Ковачевич. В игра за ЦСКА се появиха абсолютно всички футболисти, сред които и пристигналият днес на проби Николич. Спас Делев пък успя да се разпише в първия си мач с червената фланелка, а Тодор Тимонов бе истински лидер в средата на терена за „армейците”.

Срещата започна много добре за „армейците”, които можеха да открият резултата още в 10-ата минута, когато топовен изстрел на Тимонов срещна напречната греда на вратата, пазена от Ковачевич. В 20-ата минута пък Иван Стоянов изведе по отличен начин Минев, който стреля опасно, но стражът на гостите улови. Само 4 минути по-късно бранителят на „червените” върна жеста към Стоянов и изведе бившия капитан на Сливен, който се откъсна от противниковата отбрана и с плътен удар прониза Ковачевич, давайки преднина на своя отбор – 1:0.

След още 5 минути ЦСКА получи правото да изпълни дузпа, след като Руи Мигел бе съборен в наказателното поле на Ренова. Потърпевшият не сгреши от бялата точка и набързо удвои преднината на своя отбор – 2:0. Само минута по-късно ЦСКА успя да направи преднината си класическа. Данчо Минев, който бе сред най-добрите футболисти за „армейците” в началните минути, центрира отлично на главата на Спас Делев и нисичкият нападател успя да се поздрави с гол още в дебютния си мач с червената фланелка – 3:0.

ЦСКА продължи да бъде по-добрият отбор и след почивката. В началните минути на втората част Делев и Руи Мигел опитаха да затруднят стража на Ренова Ковачевич, но той прояви рефлекс и отрази 2 много опасни положения. В 50-ата минута пък Нухиру пропусна най-чистото положение за гостите, след като стреля неточно от точката на дузпата. Стигна се до 59-ата минута, когато появилият се като резерва Павел Виданов засече с глава центриране на отличния в днешния мач Тимонов и отблизо направи резултата 4:0.

След 65-ата минута наставникът на ЦСКА в този двубой Ради Здравков вече бе заменил целия си състав и „армейците” понамалиха темпото. Това обаче не попречи на червените да стигнат до нов гол. В 72-ата минута Зехиров проби добре отдясно, намери непокрития Саидходжа, за когото не бе проблем да чукне топката в опразнената врата. Последваха нови опасни атаки за ЦСКА, но първо атрактивен удар на Саидходжа със странична ножица излезе в аут, а малко по-късно негов изстрел бе спасен от Ковачевич.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно, освен един опасен удар на Саидходжа, който също бе спасен от Ковачевич, и така ЦСКА записа убедителна победа с 5:0 в първата си контрола на българска земя.

ЦСКА – Ренова 5:0
1:0 Иван Стоянов 24’
2:0 Руи Мигел (д) 31’
3:0 Спас Делев 32’
4:0 Виданов 59’
5:0 Саидходжа 72’

Съставът на ЦСКА: Чавдаров, Минев, К. Стоянов, Иванов, Маркес, Янев, Петров, Делев, Тимонов, И. Стоянов, Руи Мигел (Караджов, Котев, Виданов, Тодоров, Николич, Янчев, Морозс, Силва, Зехиров, Орлинов, Саидходжа)

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира