3. ЦСКА разпиля Академик (Сф) със 7:2 (ВИДЕО)

ЦСКА разпиля Академик (Сф) със 7:2 (ВИДЕО)

Гранден дебютира с гол за "червените" в контролата на "Царско село"

ЦСКА разгроми със 7:2 втородивизионния Академик (София) в контролна среща, която се игра в комплекс „Царско село”.

Петре откри резултата в 30-ата секунда, а в 16-ата минута Илиев покачи на 2:0. Академик върна равенството в мача с голове на Василев и Банов в 22-ата и 32-ата минута. През втората част футболистите на ЦСКА се развихриха и отбелязаха още 5 гола – Митрески (56’), Петре (59’), Морозс (62’), Саидходжа (84’) и Гранден (90’).

„Армейците” започнаха по-убедително срещата и откриха резултата едва 30-тина секунди след първия съдийски сигнал. Флорентин Петре получи топката отдясно и с диагонален изстрел от аутлинията изпрати топката в мрежата. Добро впечатление направи перфектното взаимодействие между двамата румънци в отбора, на което се дължаха по-интересните моменти през първата част.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на ЦСКА дойде в 14-ата минута, когато Петров центрира от ъглов удар, Антонов се извиси над всички и стреля, но топката лизна напречната греда и излезе в аут.

Две минути по-късно футболистите на Йоан Андоне удвоиха преднината си с гол на новото попълнение Митко Илиев, който засече центриране на Минев.

В 22-ата минута Академик намали резултата чрез Василев, който след центриране от фаул остана непокрит в наказателното поле на ЦСКА и простреля Ивайло Петров. Точно десет минути по-късно символичните гости стигнаха до втори гол, след като Минев не успя да овладее топката и тя попадна в Банов, който напредна отляво и останал сам срещу вратаря, изпрати топката с премерен удар.

До почивката не се стигна до нов гол и така двата отбора се оттеглиха при равен резултат.

През втората част „армейците” решиха срещата с нови пет гола. По-интересните събития в атака се разиграваха отляво, където Баес и Гранден комбинираха отлично и показаха невероятна техника.

В 53-ата минута Данчо Минев стреля опасно към вратата на Академик, но Антонов изчисти с глава от самата голлиния. Три минути по-късно Панку напредна в наказателното поле, но бе фаулиран и съдията посочи бялата точка. Митрески изпълни прецизно дузпата и покачи на 3:2.

В 59-ата минутаПетре получи топката от Гранден и от чертата на наказателното поле изпрати топката под напречната греда. Викторс Морозс също се отчете в 62-ата минута след като получи пас от Светльо и от около 25 метра Петров прониза горния десен ъгъл.

В 84-ата минута Баес центрира отляво, Муши се извиси над всички и с глава изпрати топката в мрежата. Крайното 7:2 оформи французинът Гранден, който днес дебютира с червената фланелка.

Днес от 15:00 часа ЦСКА ще изиграе втората си контрола за деня - срещу Рилски спортист.

Бивш треньор на ЦСКА и Локо Пд поема Хебър

Бруно Акрапович ще бъде новият наставник на „зелените“

Ивелин Попов намекна, че Станислав Шопов се завръща в Ботев (Пловдив)

Вижте какво написа Попето за халфа на ЦСКА

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи