ЦСКА живна с разгром в Перник – 4:2 (видео и снимки)

„Чуковете” затънаха на дъното на „А” група

Отборът на ЦСКА постигна жизненоважна победа, след като разгроми с 4:2 все по-затъващия тим на Миньор. Срещата се игра на стадион „Миньор” и бе от програмата на 11-ия кръг на родната „А” група. На терена на „чуковете” присъстваше и националният селекционер Лотар Матеус, който пристигна в официалната ложа заедно с Цанко Цветанов около 20 минути след началото на двубоя. Милен Радуканов, който бе избран за временен наставник на столичани, пък стартира с победа начело на "армейците".

Иначе срещата започна с малко по-добра игра на Миньор и в 9-та минута дойде първият удар по посока на една от двете врати, когато Янкович стреля от дистанция, но в аут. След първите 15 минути обаче, „червените” изравниха играта и на свой ред започнаха да притесняват Иванов. В 19-ата минута Галчев отне на Божиков в центъра на терена, напредна и стреля с десния крак, но кълбото премина над напречната греда.

Така дойде 22-ата минута, когато пред домакините се откри най-добрата възможност в мача до момента. Тогава Тодоров центрира в наказателното поле за Хазуров, който стреля силно с глава, ала топката премина покрай лявата греда на Мболи. В ответната атака обаче, Тонев намери Маркиньос на десния ъгъл на наказателното поле, бразилецът стреля силно с десния крак по диагонала и заби топката в долния ъгъл на Иванов -1:0.

След този гол играта се успокои, но в 34-ата минута „армейците” нанесоха втори тежък удар на перничани, след като Ванчо Траянов действа слабо с глава в половината си, след което Делев му отне, напредна и мушна топката между краката на стража на „чуковете” за 2:0. Пет минути по-късно обаче, Миньор се върна в мача с попадение на Янкович, който засече с глава центриране от фаул.

До края на полувремето имаше време за още едно попадение, което отново дойде на сметката на ЦСКА. В 44-ата минута Маркиньос центрира от фаул в наказателното поле, където Акуаро изпревари отбраната на гостите и с глава прониза Иванов за трети път – 3:1.

Втората част започна със страхотна възможност за домакините, след като Тодоров овладя в наказателното поле и стреля технично с левия крак, но кълбото срещна десния страничен стълб на Мболи. 7 минути по-късно обаче ЦСКА попари за четвърти път феновете на Миньор, след като Галчев центрира отдясно, Маркиньос бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с десния крак за 4:1.

Последваха 10 равностойни минути и в 65-ата Данчо Тодоров опита късмета си с левия крак, но Мболи спаси с една ръка. В 76-ата минута резервата Господинов също обстрелва стража на ЦСКА, но алжирецът отново спаси.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Янкович намери Господинов на дъгата на наказателното поле, вторият шутира силно с левия крак от движение и заби топката в горния десен ъгъл на Мболи - 2:4.

До края на двубоя домакините опитаха финален натиск, но силите им не стигнаха да за още някое и друго попадение и така те загубиха от ЦСКА с 2:4.

След тази победа отборът на ЦСКА заема на 8-о място във временното класиране с актив от 16 точки. Домакините от Миньор пък вече са на последно място в подреждането с едва 5 спечелени точки.

Фотогалерия от Миньор - ЦСКА може да видите ТУК.