3. Украинци разбиха Септември (София)

Украинци разбиха Септември (София)

Столичани загубиха с 0:5 последната си контрола в Турция

Украинският Кривбас (Кривий Риг) постигна убедителна победа над Септември (София) с 5:0 (2:0) в приятелска среща, която се игра в Турция.

Украинците превъзхождаха през цялото време и постигнаха убедителната си победа благодарение на головете на Хомченовський (6 минута), Дебелко (39), Банада (58), Татарков (60) и Устименко (79).

Украинците не само отбелязаха бърз гол още в 6-ата минута, но и доминираха през всичките 90 минути, подканяни да не спират от новия си треньор Юрий Вернидуб. Удар на Хомченовски от средна дистанция изненада Шейтанов - 1:0. Но атаките към българската врата продължиха и след два пропуска, Роман Дебелко от дузпа вкара точно в близкия ъгъл - 2:0.

В началото на второто полувреме Кривбас направи няколко добри атаки, като Капич асистира за третия и четвъртия гол.  В 58-ата минута Банада с глава на далечната греда и направи 3:0. Две минути по-късно Никита Татарков взе топката от двойно подаване, влезе на скорост и с второто си докосване се разписа. Но Рифат Капич не спираше да атакува и асистира и за петия гол, дело на Денис Устименко от далечна дистанция.

Стартов състав на Септември (София): Димитър Шейтанов, Михаил Полендаков, Иван Арсов, Асен Георгиев, Мартин Николов, Чуич, Захари Атанасов, Димитър Костадинов, Мартин Стоянов, Мартин Петков, Симеон Александров;

Резерви: Иван Василев (вратар), Валентин Йосков, Атанас Кабов, Митко Митков, Мартин Стойчев, Константин Чешмеджиев, Йонагич, Айкут Рамадан.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!