3. Вутов даде тон на Левски за разгром над Пирин за купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вутов даде тон на Левски за разгром над Пирин за купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" биха с 4:0 на "Герена", Блажевич дебютира без да трябва да се намесва

Отборът на Левски си осигури комфортна преднина от 4:0 срещу Пирин (Гоце Делчев) в първия 1/16 финал от турнира за Купата на България. Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов" пред 3000 зрители, а реваншът в Гоце Делчев е след месец. Това бе първа победа за Левски на "Герена" от 4 месеца насам.

Официален дебют за Левски направи хърватският страж Горан Блажевич, а Димитър Макриев започна за първи път като титуляр.

За гостите дебют направи юношата на Левски Костадин Башов.

Попаденията за столичани бяха дело на юношата Антонио Вутов в 26-ата минута, Гари Родригес от дузпа в 44-ата, Илиян Йорданов в 73-ата и на друг юноша на тима - Борислав Цонев в 88-ата.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двубоят започна с очакван домакински натиск и хубава възможност за столичани в 7-та минута, когато Йорданов центрира опасно в пеналта на гостите, където Пламен Димов засече с глава, ала покрай вратата.

Гостите от Гоце Делчев пък разчитаха на контраатаки, за да притесняват Блажевич, но за първата част се отчетоха едва с един неточен удар от фаул на Фиданин в 17-ата минута.

Така дойде 26-ата минута, когато Левски излезе напред в резултата след комбинация между свои юноши. Тогава Вутов получи на границата на пеналта, подаде за Гаджев, който му върна в наказателното поле, а младокът от движение с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на Абдиков за 1:0.

След попадениет домакините продължиха да са по-активни и в 28-ата минута Пинто центрира в пеналта на гостите, Йорданов свали за Макриев, който стреля от движение, но право в ръцете на Абдиков.

В 35-ата минута Макриев изведе Йорданов в наказателното поле, но той вместо да стреля с десния крак, понечи да си нагласи топката на левия, забави се и изстрелът му бе блокиран.

В самия край на полувремето, в 44-ата минута, Макриев бе повален от Пиргов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Родригес за 2:0.

Още в следващата атака столичани можеха да водят с 3:0, след като Вутов навлезе в наказателното поле отляво и стреля по диагонала, но Абдиков боксира.

Втората част стартира спокойно, домакините продължаваха да владеят изцяло инициативата, но разиграваха спокойно, опитвайки се да изтеглят в по-предни позиции прибрания тим на Пирин.

Двамата треньори извършиха по няколко бързи смени, а първата сериозна опасност дойде в 62-ата минута, когато Вутов проби много добре в наказателното поле и стреля с левия крак, но Абдиков спаси удара му.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Туре центрира от десния фланг, Макриев засече с глава, топката срещна дясната греда, разходи се по голлинията, удари се и в лявата, за да може притичалият Йорданов да се разпише на празна врата.

До края двубоят се доиграваше, но въпреки това Левски успя да отбележи четвърто попадение, дело на друг свой юноша - Борислав Цонев. В 88-ата минута Нуно Пинто влезе по чудесен начин в наказателното поле отляво и подаде перфектно към Цонев, който само трябваше да чукне топката в опразнената врата.

В даденото от рефера продължение пък Пирин остана с 10 човека след втори жълт картон за Газиев.

Така Левски победи Пирин с 4:0 в първия 1/16 финал от турнира за Купата на България, а реваншът в Гоце Делчев е след месец.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)