2. Бойни спортове
  3. Страхотен ден за България от Европейското по бокс за жени

Страхотен ден за България от Европейското по бокс за жени

Светлана Каменова донесе трети медал на страната ни от форума в Черна гора

Светлана Каменова осигури перфектния ден за българския бокс на европейското първенство за жени в Будва, Черна гора.

Носителката на купите „Странджа“ и „Балкан“ тази година се класира за полуфиналите в категория до 57 килограма, като по този начин донесе трети медал за страната ни от шампионата. Преди това, победи на четвъртфиналите постигнаха Севда Асенова (48 кг) и Венелина Поптолева (52 кг).

Каменова не остави шанс на датчанката Мелиса Мортенсен и си гарантира минимум бронзово отличие. Българката победи след нокаут във втория рунд, като разликата в класите бе осезаема.  На 21 октомври за място на финала Каменова ще се изправи срещу гъркинята Олга Пападату.

За Светлана Каменова това е трети медал в кариерата от голямо първенство. Тя е първата българка с отличие от световен шампионат – бронз през 2012 година, като има и сребърен медал от европейското първенство през 2014 година.

В сряда предстоят още два двубоя с българско участие на четвъртфинали. Златислава Чуканова (50 кг) ще боксира с Кейтлин Фрайърс (Ирландия), а Станимира Петрова (54 кг) ще срещне Йелена Зекич (Сърбия).