Голова фиеста и загуба с 3:5 от Черноморец изпратиха Вихрен от "А" група

Вихрен посреща тима на Черноморец в мач от последния 30-и кръг на „А” група, който ще се играе днес от 17:00 часа на стадион "Градски" в Сандански. Домакините вече се сбогуваха с "А" група, но пък днес ще могат да запишат една хубава победа над Черноморец в мач от последния 30-и кръг на шампионата.

Вихрен загуби от Черноморец като домакин в истинска голова фиеста на стадиона в Сандански. Изпадналият вече от елитната група тим на санданчани започна зле мача и губеше с 0:2 в 30-та минута, след две попадения на Дуду за Черноморец.

При този резултат завърши и първото полувреме на двубоя. След подновяването на играта Вихрен се поокопити и успя да върне едно попадение в 58-та минута на срещата, след като десет минути по-рано също имаше невероятна голова възможност, пропиляна от Ешкердиня, който не спечели състезанието за бързина с бургаският вратар.

в 60-та минута в игра за Вихрен се появи Зографакис, който почти успя да обърне мача. Първо в 67-та минута Черноморец отбеляза нов гол и отново направи разликата в резултата 2 гола. В ответната атака обаче гръкът бе най-съобразителен и върна попадението мигновенно. По-късно, в 72-та минута отново Зографакис реализира за 3:3 след като премина през защитата на гостите като на парад.

Черноморец отново поведе в 82-та минута чрез Фернандес, който десет минути по-късно оформи и своя хеттрик за 3:5.

Това бе последен мач за Вихрен в елита  поне за следващата една година. Черноморец пък приключи шампионата на шеста позиция с амбициите за по-добро класиране в бъдеще и участие в евротурнирите след две-три години.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец