2. - Други
  3. Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)

Иберийците бяха по-добрият отбор на терена

Португалия постигна трета победа от три мача в група 1, Лига "А", на Лигата на нациите. Отборът на Роберто Мартинес спечели с 3:1 гостуването си на Полша. Иберийците доминираха почти през цялата среща и можеха да отбележат и повече попадения.

Кристиано Роналдо продължи да подобрява рекорда си за националния отбор. Той вече има 133 гола с екипа на Португалия. 39-годишната звезда се разписа в 37-ата минута, когато направи резултата 0:2. Преди това Бернардо Силва бе открил резултата. Пьотър Жиелински върна надеждите на домакините с попадение в 78-ата минута, но автогол на Ян Беднарек подпечата заслужения успех на гостите две минути преди края на редовното време.

Домакините стартираха отлично и опитаха да натиснат в първите минути. Те организираха няколко атаки. Добрият период за поляците обаче бе твърде кратък и Португалия започна да владее топката повече и да контролира събитията на терена. В деветата минута Далот стреля от дистанция, а Скорупски изби. Малко по-късно след центриране на Леао топката бе отклонена от Бруно Фернандеш и стигна до Роналдо, който бе малко пред вратата. Той успя да играе с нея и тя се удари в горната греда.

Положенията започнаха да се редят едно след друго пред вратата на Полша. След центриране от фал в 13-ата минута Рубен Невеш бе оставен непокрит на далечната греда, но халфът не успя да насочи достатъчно добре топката с глава. Секунди по-късно пробив на Невеш завърши с подаване към Бруно Фернандеш. Капитанът на Манчестър Юнайтед отправи много хубав удар, но той бе посрещнат от блестящо спасяване на вратаря.

След тази поредица от опасни ситуации пред Скорупски домакините успяха да поуспокоят играта и дори имаха шанс да открият. Швидерски отклони с глава едно центриране, а топката мина покрай вратата. Португалците обаче определено доминираха и заслужено стигнаха до гол в 26-ата минута. Тогава центриране на Невеш бе свалено с глава от Бруно Фернандеш, който върна към Бернардо Силва, а играчът на Манчестър Сити стреля от въздуха и откри резултата.

Домакините направиха някакъв опит да отговорят, но той не беше особено успешен. Един удар на Залевски не намери целта. Атаките на иберийците бяха далеч по-опасни и голмайстор номер 1 в историята на Португалия се разписа в 37-ата минута. Тогава удар на Леао срещна греда и топката се озова в Роналдо, който я прати в мрежата. Той се разписа в трети пореден мач от Лигата на нациите и отбеляза своя 133-ти гол за националния отбор.

След почивката доминацията на гостите продължи. Поляците не успяваха почти с нищо да затруднят съперника, а португалците с лекота продължиха да създават положения. След спокойни първи минути на втората част Бруно Фернандеш пропусна да увеличи аванса на тима на Роберто Мартинес. Роналдо бе изведен на прекрасна позиция и бе сам срещу вратаря, но изненадващо реши да подава. Решението му сякаш изненада и Фернандеш, който прати топката над вратата.

Една от редките възможности за Полша дойде в 55-ата минута. След центриране Левандовски изпревари вратаря и стреля с глава, но не бе достатъчно точен. Пред другата врата Бруно Фернандеш направи още един пропуск. Той бе намерен от Леао, който премина почти цялата защита на съперника.

В 63-ата минута Роналдо бе сменен, а на негово място влезе Диого Жота. Португалците намалиха темпото и това позволи на Полша да играе повече с топката. В 78-ата минута Жиелински върна интригата в мача. Отлична комбинация на домакините и малко късмет доведоха до гола, тъй като бранител на гостите отклони топката и тя стигна до Жиелински, който я прати в мрежата.

В 88-ата минута Беднарек си заби автогол и оформи успеха за Португалия.