Без наши на финалите на отделните уреди на Европейското по спортна гимнастика

Българските състезатели не успяха да се класират за финалите на отделните уреди на Европейското първенство по спортна гимнастика в италианския град Римини.

Най-предно място в пресявките намериха Кевин Пенев, който е 18-и на земя, и Даниел Трифонов с 19-а позиция на прескок. Само първите осем от всеки уред продължават в борбата за отличията.

На земна гимнастика Кевин Пенев беше оценен с 13.900 точки и е 18-и. Даниел Трифонов остана 63-и с 13.266 точки, Божидар Златанов е на 73-а позиция с 13.000 точки, а Димитър Димитров - 85-и с 12.700 точки.

Пенев завърши 43-и на кон с гривни с оценка 13.166 точки, Йордан Александров е 90-и с 12.033, Златанов е 96-и, а Трифонов зае 119-о място.

На халки Златанов е на 49-о място с 13.166 точки, Александров се класира на 64-и с 12.966 точки, Пенев - 104-и, а Трифонов - 113-и.

Даниел Трифонов се нареди 19-и на прескок с 13.500 точки, след него е Кевин Пенев - 20-и с 13.483 точки, а Златанов и Димитров направиха само по един прескок.

На успоредка Йордан Александров зае 28-а позиция с 13.766 точки, Златанов е 75-и, Трифонов - 101-и, а Пенев - 109-и.

Александров е и с най-предно класиране на висилка - 43-о място с оценка 13.266 точки. Кевин Пенев завърши 66-и, Златанов - 67-и, а Трифонов - 109-и.

Отборно България зае 21-о място с актив от 231.027 точки.

За индивидуалния многобоя Божидар Златанов има 76.098 точки и е на 53-о място, Кевин Пенев е 54-и със 75.898 точки, а Даниел Трифонов събра 70.364 точки на 73-а позиция.

Утре Европейското първенство продължава с квалификациите при младежите с участието на Йоан Иванов, Давид Иванов, Георги Стоянов, Никълъс Наков и Наско Миков.

Стилияна Николова с титла от многобоя на Европейската купа (ВИДЕО)

Боряна Калейн завърши на четвърто място в Баку

Кирил Киров завърши осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа

Китаец спечели титлата в Баку

Ансамбълът ни остана на крачка от медал в Баку

Грациите ни 4-ти в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Грозна манипулация на bTV

Опитаха се да вкарат Георги Глушков в конфликт на интереси

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите