2. Други спортове
  3. Пето място за смесената двойка на ЕП по акробатика за мъже и жени във Варна

Пето място за смесената двойка на ЕП по акробатика за мъже и жени във Варна

Пето място за смесената двойка  на ЕП по акробатика за мъже и жени във Варна

Смесената двойка Елена Босилкова и Жулиен Шайков се класира на пето място на Европейското първенство по спортна акробатика във Варна.

Българите донесоха първи финал за България в надпреварата при мъжете и жените, след което се пребориха за петата позиция в темповата комбинация. Босилкова и Шайков завършиха с резултат 26.620 точки на финала.

Златните медали в темповата комбинация при смесените двойки спечелиха Агасиф Рахимов и Разия Сейдли от Азербайджан с най-високата оценка от началото на първенството - 28.910.

Сребърните отличия завоюва двойката на Украйна Анастасия Семенович/ Богдан Иваник с 28.400 точки, а бронзовите взеха германците Даниел Блинцов и Диана Луст с 27.440.

При мъжките двойки домакините нямаха финалисти. На баланс Георги Стоянов и Панайот Димитров се наредиха осми, а Любомир Василев и Григор Рашев са девети.

В първия ден на шампионата вчера България има шесто и седмо място, след като състезателите стигнаха до първите два финала. Смесената двойка Калина Терзийска и Кристиян Ангелов се класира на финал в темповата комбинация и завърши на шесто място при младежите (13-19 години). Втората двойка Милица Смоленска и Андрей Христов се класира девета в квалификациите.

Женската тройка Маринела Иванова, Петя Георгиева и Емили Йорданова също се пребори за влизане във финал на темповата комбинация и зае седма позиция. Вторият състав Ралица Терзийска, Виктория Пешева и София Линкова се нареди на 24-о място в квалификациите.

31-ото Европейско първенство по спортна акробатика за мъже, жени и младежи продължава до 22 октомври. Входът в Двореца на културата и спорта е свободен.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България