2. Други спортове
  3. След масово падане в края: Ред Уолтърс спечели IV етап от Обиколката на България

В генералното класиране промени няма

Ред Уолтърс от отбора на Екс Спийд Юнайтед спечели четвъртия етап от 70-ото издание на Колоездачната обиколка на България - 114 километра от Бургас до Сливен.

Шампионът на Гренада записа първия си успех в обиколката след второ място във вчерашния етап от Казанлък до Бургас и две седми места преди това. Уолтърс имаше и сериозна доза късмет, тъй като на последния завой в Сливен, на около 150 метра преди финала, в челото на колоната имаше масово падане, от което той единствен се измъкна невредим. След падналите бяха трима колоездачи на полския отбор Востер, сред тях и вчерашният победител Патрик Стош, както и словенецът Тилен Финкщ (Адриа Мобил), който бе първият носител на "жълтатата фланелка" след успеха си в пролога в събота.

Всички опити за откъсване в днешния равнинен етап бяха парирани успешно от основната група, което доведе и до масовия финален спринт. След падането Ред Уолтърс успя да отвори преднина от около 20-30 метра пред най-близките си преследвачи, но съдиите дадоха неговото време на цялата основна група - 2 часа, 31 минути и 18 секунди. Втори в етапа завърши словакът Симон Наги от Дукла Банска Бистрица, а трети е сърбинът Михайло Столич от унгарския отбор Лотус. От българите най-напред финишира сливналията Йордан Петров. Състезателят на Хемус Троян е 12-и.

В генералното класиране промени няма и "жълтата фланелка" остава на гърдите на чеха Михал Шуран от ЕйТиТи Инвестмънтс. Той има аванс от 33 секунди пред сънародника си и съотборник Томаш Якоубек и 35 секунди пред словака Лукаш Кубиш от Дукла Банска Бистрица. От българите най-напред е Мартин Папанов от отбора на Несебър, който е шести на 37 секунди зад водача.

Шуран е лидер и в класирането при катерачите, за което се дава "бяло трико на червени точки". Спринтьорската "зелена фланелка" остава за унгареца Жолт Ищлщекер от Епронекс. При младежите начело е швейцарецът Лука Йени от Едюкейшън Фърст.

В четвъртък Обиколката на България завършва с финалния пети етап - 128,4 километра от Сливен до Шумен.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България