Военните вече прехвърлят базата на столичния комплекс „Червено знаме" на Министерството на физическата култура и спорта. Правителството взе решение за това преди две седмици, а в момента върви описване на всичко, с което се разделя Министерството на отбраната. И на състоянието на обектите.
Променя се собствеността на по-голямата част от базата на бившия гигант на родния спорт по социалистическо време ЦСКА. Към Спортното министерство минават плувният комплекс „Червено знаме" с откритите и закритите си басейни, както и залите по волейбол, спортна гимнастика и акробатика около него. Същото се случва и със спортните обекти, обединени с разговорното наименование„Къро" - спортното училище, закритата лекоатлетическа писта, стрелбището, зали по борба, джудо и самбо, бокс и хандбал. Военните си запазват само половината от хотел „Българска армия".
Второ поредно лято откритите басейни не работят. Закритите пък са в трагично състояние. Преди няколко години там започна уж мащабен ремонт със средства от програмата „Красива България", който зацикли. По най-груби сметки само плувният комплекс „Червено знаме" ще се нуждае поне от около 10 млн. лв., за да стане отново един от най-модерните на Балканите. Какъвто бе през 1985-а, когато прие европейското първенство по плувни спортове. Поне още 20 млн. лв., а може би и повече, ще са необходими за реновацията на другите бази, които се прехвърлят.
Идеята на Спортното министерство е районът около новата „Арена Армеец" да се оформи като олимпийски център на българския спорт. Засега новите активи преминават пряко към Министерството на физическото възпитание и спорта. Още не е ясно дали по-късно базите ще влязат в търговското дружество „Национална спортна база" ЕАД, където е и „Арена Армеец”