ОБЗОР: Дания удари Швеция, Холанд с хеттрик за Норвегия (ВИДЕО)

Ериксен с късен гол, Словакия вкара 4 на Сан Марино

Участникът на предстоящото Евро 2024 по футбол в Германия - Дания надделя над Швеция с 2:1 в приятелска среща в Копенхаген.

Пиер-Емил Хьойберг даде преднина на домакините още във втората минута на двубоя след центриране на Кристиан Ериксен. Шведите изравниха седем минути по-късно след попадение на Александър Исак.

В 82-ата минута датските футболисти имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Йоаким Миеле в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Победното попадение бе дело на капитана Кристиан Ериксен в 86-ата минута след силен удар от дистанция.

Датчаните ще играят в група "С" с отборите на Англия, Сърбия и Словения.

Тимът на Дания ще завърши подготовката си за Европейското първенство с последна проверка срещу Норвегия на 8 юни в Брьондби.

В Осло националният отбор на Норвегия се наложи над Косово с 3:0 също в контролна среща.

Ерлинг Холанд реализира хеттрик за успеха. Той се разписа в 15-ата след изстрел с глава от близко разстояние, в 70-ата и 75-ата минути.

Междувременно подготвящият се за участие на Европейското първенство по футбол отбор на Словакия победи Сан Марино с 4:0 в контролна среща, играна в Австрия.

Словашките футболисти попаднаха в група "Е" в конкуренцията на Белгия, Румъния и Украйна.

Тимът на Словакия поведе с 3:0 срещу Сан Марино още през първото полувреме.

Томаш Риго в осмата и Томаш Суслов в десетата минута направиха резултата 2:0, а в 36-ата минута Лукаш Хараслин бе точен за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Давид Стрелец в 58-ата минута.

На 9 юни в Търнава Словакия приема Уелс в последната си проверка преди Евро 2024.