3. 10 от Интер изпуснаха Аталанта в Бергамо

10 от Интер изпуснаха Аталанта в Бергамо

Страхотно спасяване с крак на Копола в последната минута осигури точката на домакините

Шампионът Интер не успя да победи тима на Аталанта, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Атлети Адзури Д’Италия” и бе от програмата на 16-ия кръг на италианската Серия „А”. „Нерадзурите” завършиха мача с 10 човека, след като Уесли Снайдер получи втори жълт картон в 65-ата минута.

Срещата започна с по един неточен изстрел на Ето’о от гостите и Пинто от Аталанта. Така се стигна до 15-ата минута, когато „нерадзурите” успяха да открият резултата. Тогава Снайдер намери по блестящ начин Милито в наказателното поле на домакините, аржентинецът се пребори с трима бранители и пусна кълбото в обратния ъгъл на плонжиралия вече Копола.

След гола темпото на спадна и по-интересните моменти бяха епизодични шутове от далечна и средна дистанция. В 23-ата минута Балотели опита един такъв, но не намери очертанията на противниковата врата. В 33-ата шампионите получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар на добра позиция. Зад топката застана Снайдер, който стреля перфектно с десния крак, но кълбото срещна напречната греда на Аталанта и излезе в аут.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно освен едно спасяване на Жулио Сезар след изстрел с десния крак на Акуафреска. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Интер.

Второто полувреме започна с по-активна игра на шампионите, но до чисти положения пред Копола така и не се стигаше. В 58-ата минута Майкон можеше да удвои преднината на своите, но ударът му с десния крак по диагонала излезе в аут. Така дойде 65-ата минута, когато Уесли Снайдер от Интер получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена.  В 69-ата Кордоба изведе Ето’о на добра позиция, камерунецът стреля по земя, но стражът на „бергамаските” спаси с крак.

След това положение играта се понакъса, а домакините започнаха да владеят доста по-често топката. Така се стигна до 81-ата минута, когато домакините успяха да изравнят статуквото. Тогава Лусио увисна след дълъг пас в наказателното му поле, кълбото попадна в резервата Тирибоки, който овладя майсторски и с премерен шут прати топката в долния ляв ъгъл на Жулио Сезар.

След изравнителния гол гостите се вдигнаха на щурм и в 92-ата минута те можеха отново да излязат напред, след като Ето’о овладя в наказателното поле на „бергамаските”, върна към дузпата, където Мота шутира с левия крак, но Копола спаси с крак и осигури точката на Аталанта.

След този хикс гостите от Интер вече имат 5 точки аванс на върха в класирането пред втория Милан и в момента са с 36 точки. Аталанта пък заема 18-а позиция с 13 спечелени точки.

Аталанта – Интер 1:1

0:1 Милито 15’
1:1 Тирибоки 81’

Стартови състави:

Аталанта: Копола, Манфредини, Белини (Мадона 76’), Гарич, Бианко, Де Ашентис, Гуаранте (Касерта 80’), Падолин, Пинто (Тирибоки 62’), Акуафреска, Чераволо

Интер: Сезар, Кордоба, Санети, Лусио, Киву, Майкон, Снайдер, Камбиасо, Ето’о, Милито (Милито 77’), Балотели (Станкович 68’)

Жълти картони: Гарич, Падоин (Аталанта); Снайдер (Интер)

Червени картони: Снайдер (Интер)

Стадион: „Атлети Адзури Д’Италия”