3. 10 от Интер удържаха крехката си преднина и триумфираха в миланското дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валтер Самуел донесе успеха на "нерадзурите", символичните гости играят цяло второ полувреме с човек по-малко

Отборът на Интер победи Милан с 1:0 в голямото дерби на 7-ия кръг в Серия "А". Единственото попадение за символичните гости в срещата отбеляза Валтер Самуел още във втората минута.

Началото на двубоя на  "Джузепе Меаца" бе вихрено. Още във втората минута Валтер Самуел се възползва от разбъркване в наказателното поле на символичните домакини, предизвикано от центриране на  Естебан Камбиасо. Бранителят засече с глава и изведе „нерадзурите”напред в резултата. Сериозна вина за попадението има стражът на „росонерите” Кристиян Абиати, който увисна при центрирането.

Колебливите изяви на вратаря на Милан не спряха дотук, защото малко по-късно той подари топка на Диего Милито и единствено отличната интервенция на Филип Мексес предотврати допускането на втори гол.

Постепенно „росонерите” се окопитиха и на свой ред започнаха да поглеждат към вратата на съперника. Далечен удар на Монтоливо премина опасно близо покрай десния страничен стълб на вратата на Интер, а центриране на Бонера бе засечено от Кевин-Принс Боатенг, но топката отново не пожела да опъне мрежата зад Самир Ханданович.

В 39-ата минута главния рефер Паоло Валери отмени рядко красив гол на Рикардо Монтоливо заради нарушение в нападение на Емануелсон. 27-годишният полузащитник намери топката от воле от около 25 метра и я забоде неспасяемо в горния ляв ъгъл, но за негово нещастие съдийският сигнал вече бе прозвучал.

Повратният момент в срещата можеше да бъде 48-ата минута, когато Юто Нагатомо получи втори жълт картон за игра с ръка и остави Интер с човек по-малко на терена за почти цялото второ полувреме.

След нарушаването на численото предимство „росонерите” се впуснаха в атака и с всяка изминала минута затягаха все повече и повече обръча около вратата на Ханданович.

След много тежък удар на Монтоливо в 64-ата минута, стражът на Интер успя само да боксира, но топката попадна на волето на Боатенг, който опита атрактивна странична ножица, но не успя да направи нищо друго освен да забие топката в земята.

Милан можеше да изравни в 74-ата минута, когато Пацини не успя да засече прострелно центриране на Робиньо успоредно на голлинията.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Пацини изведе по брилянтен начин Робиньо в наказателното поле, но бразилецът бе задържан за ръката от Валтер Самуел. Вместо веднага да посочи бялата точка обаче Паоло Валери остана безмълвен и подмина с лека ръка ситуацията.

Въпреки че до последният съдийски сигнал играта бе пред наказателното поле на Интер, "нерадзурите" успяха да удържат крехката си преднина и да запишат ценни три точки, които им отреждат четвърта позиция в класирането с актив от 15 пункта. Толкова има и третият Лацио, докато тима на Милан е незавидното 11-о място със 7 точки.

Мактоминей: Конте запали огъня