3. Агуеро изведе Манчестър Сити на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Агуеро изведе Манчестър Сити на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” постигнаха трета поред победа като гости във Висшата лига след трудно 2:1 в Бърнли

Манчестър Сити оглави временното класиране на английската Висша лига с успех 2:1, дошъл след обрат при визитата на Бърнли в първия мач от XIII кръг.

Серхио Агуеро реализира и двете попадения за успеха, който не дойде никак лесно.

Дори напротив, още в началото на мача домакините трябваше да получат дузпа, тъй като Никлас Отаменди изблъска с рамо, но в гръб с рамо понент в наказателното поле, ала арбитърът Андре Маринър остави действието на аржентинеца безнаказано.

Десетина минути по-късно справедливостта възтържествува, защото именно Отаменди изчисти с глава една топка и Дийн Марни я засечена с воле, за да я прати в мрежата и да открие резултата, реализирайки дебютния си гол за Бърнли във Висшата лига.

Манчестър Сити отговори с чудесна атака, при която Яя Туре изведе чудесно Нолито, а той стреля отлично в дългия ъгъл, но Пол Робинсън напомни за най-добрите си години със страхотно спасяване.

Ветеранът изигра първия си мач във Висшата лига от 4 години и половина, като за последно пази за Блякбърн през май 2012-та при загубата с 0:1 от Уигън.

След това „гражданите” натиснаха, но Рахим Стърлинг и Кун Агуеро направиха пропуски, преди последният да изравни.

Това се случи в 37-ата минута, когато по ирония на съдбата, топката рикошира в петата на Отаменди при един карамбол след корнер и стигна до аржентинеца, за да може той да вкара срещу 29-и различен съперник във Висшата лига – 1:1.

В добавеното време на първата част, продължила точно 50 минути, Самуел Воукс можеше да изравни с глава, но стреля слабо и Клаудио Браво спаси безпроблемно.

Така почивката дойде при равенство 1:1, а четвърт час след началото на второто полувреме Манчестър Сити направи обрата пълен.

В 60-ата минута грешка в отбрана на домакините позволи на Фернандиньо да прати топката към пеналта, където Агуеро я засече и направи 2:1.

Междувременно Рахим Стърлинг напусна контузен, след като преди паузата това стори и голмайсторът на домакините Дийн Марни.

Те имаха две възможности да изравнят в заключителните минути при разбърквания в наказателното поле на опонента, ала в крайна сметка трябваше да се примирят с поражението.

След успеха си Манчестър Сити остана непобеден в половин дузина срещи от всички турнири и събра 30 точки, като има с 2 повече от Челси и с 3 от Ливърпул, макар че двата тима са с мач по-малко от „гражданите”. Бърнли пък остана в долната половина на таблицата с 14 точки от 13 мача.