3. Амаури носи успех за Юве в Ирландия

Амаури носи успех за Юве в Ирландия

„Старата госпожа” бие 2:0 Шамрок Роувърс в Лига Европа

Италианският колос Ювентус започна с победа участието си в турнира Лига Европа. Торинци надвиха ирландския Шамрок Роувърс с 2:0 като гост, а Амаури вкара и двете попадения за „бианконерите”. Луиджи Дел Нери заложи на най-доброто, с което разполага, като единствено включването на Ланзафаме като титуляр може да се счита за изненада.

Още в третата минута Юве поведе в резултата – Амаури размени подавания с Диего, след което с прецизен удар с десния крак прати топката зад излезлия напред вратар и даде аванс от 1:0, като при този резултат завърши и първата част.

В 59-ата минута Амаури нямаше шанс и уцели греда, след като преодоля по прекрасен начин двама бранители на Шамрок. в 75-ата минута бразилецът засече с глава центриране на Мота, ударът му отново срещна гредата, но след това се оплете в мрежата за крайното 0:2.

За Ювентус: Сторари, Мота, Бонучи, Киелини, Де Челие, Ланзафаме (Мартинес 51’), Сисоко, Маркизио (Екдал 89’), Пепе, Диего (Дел Пиеро 81’), Амаури

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан