3. Арсенал и Сити завъртяха зрелищен хикс на "Емирейтс" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Арсенал и Сити завъртяха зрелищен хикс на "Емирейтс" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата отбора допуснаха много грешки в защита и заслужено поделиха точките

Арсенал и Манчестър Сити завършиха 2:2 в дербито от 30-ия кръг на Висшата лига, изиграно на "Етихад Стейдиъм". И двата отбора показаха много сериозни проблеми в защита и през целия мач не беше ясно кой може да се окаже победител.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но "артилеристите" успяха да се доберат до точката.

Манчестър Сити започна много активно и още в 4-та минута Стърлинг можеше да отбележи, ако не беше хванат в засада. Минута по-късно обаче Лерой Сане успя да надбяга Хектор Белерин след пас на Кевин Де Бройне, заобиколи Оспина и прати топката в празната врата.

В следващите минути защитата на Арсенал не се подобри и гражданите имаха поне три 100%-ви шанса за нов гол. В 10-та Кевин Де Бройне нацели гредата, а при борбата след това Давид Силва не успя да направи добавка. В следващите минути Арсенал успя да се съвземе макар и малко и Алексис Санчес застраши на два пъти Кабайеро.

В 40-та минута съвсем неочаквано резултатът стана 1:1. Тио Уолкът се възползва от позъспалата защита на Сити. Гаел Клиши не успя да се изтегли след изчистване на корнер и обратен пас към нападателите на Арсенал остави трима в червено и бяло срещу Кабайеро. Уолкът стигна до топката и успя да прати топката в мрежата.

Само две минути по-късно обаче Агуеро върна спокойствието на гостите. Аржентинецът се възползва от ново объркване в дефанса на Арсенал и взе ничия топка, след което с мощен шут с десния крак изведе „гражданите“ напред.

На почивката стана ясно, че Лоран Кошчелни е получил контузия, а след това се разбра, че тя е доста сериозна, свързана с ахилесовото сухожилие.

В началото на второто полувреме Навас успя да намери Серхио Агуеро в наказателното поле, но ударът с глава на аржентинеца излетя встрани.

В 52-та минута защитата на Манчестър Сити не се ориентира добре при корнер на Арсенал и допусна Шкодран Мустафи да влезе на скорост в наказателното поле и да стреля с глава точно в далечния ъгъл на Кабайеро за 2:2.

В следващите минути и двата отбора не пожелаха да рискуват и играта се пренесе в центъра на терена. В 84-та Айоби се опита да пробие към наказателното на Сити, но бе спрян. След 85-та минута „арилеристите“ се прибраха трайно в половината си и гостите започнаха да редуват атака след атака. В 93-та минута след удар по посока на Оспина остана съмнение, че Начо Монреал игра с ръка в наказателното поле, но съдията на отсъди наказателен удар.

Така Сити остана на четвърто място с 58 точки и позволи на Ливърпул да запази третата позиция. Арсенал пък са шести с 51 пункта.