3. Арсенал оглави класирането с два гола за 106 секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал оглави класирането с два гола за 106 секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” надвиха Евертън с 2:1 под дъжда в Лондон, Венгер спечели своя мач №1080

Отборът на Арсенал поведе в английската Висша лига, след като спечели с 2:1 домакинството си срещу Евертън от десетия кръг.

„Артилеристите” вкараха попаденията си за по-малко от две минути през първото полувреме, когато паднаха и трите гола в мача, който бе под номер 1080 за Арсен Венгер начело на лондончани.

Евертън пък остана с една победа в последните 29 сблъсъка с Арсенал от 1987 г. насам, датираща от далечната вече 1996-та.

Иначе двубоят започна с поделено надмощие, но постепенно домакините овладяха инициативата.

В средата на първото полувреме Джон Стоунс пропусна първата добра възможност пред Евертън, а „топчиите” отговориха с шут над вратата на Алексис Санчес в 33-ата минута.

Натискът на домакините се засливаше така, както и дъждът над Лондон, а те успяха да нанесат своя удар в рамките на 106 секунди.

В 36-ата минута Месут Йозил получи достатъчно време да вдигне глава и да погледне къде Оливие Жиру иска топката. Последва изключително прецизно центриране, което бе засечено с глава от нападателя за 1:0.

Асистенцията бе седма за германския национал през сезона и той поведе по този показател, докато френският таран се разписа за четвърти път в последните си пет мача.

В 38-ата минута пък Санти Касорла центрира и Лоран Кошчелни, отново с глава, даде аванс от две попадения на Арсенал, макар че при всяко от тях Тим Хауърд можеше да се намеси и по-добре.

Все пак Евертън успя да върне един гол точно преди почивката. Минута преди да изтекат редовните 45 „карамелите” направиха бърза контраатака чрез Рос Бакрли. Той получи на центъра от Жерар Деулофеу и стигна с топка в крака до границата на наказателното поле. Последва удар и рикошет в Габриел Паулиста, който хвана в крачка Петър Чех – 1:2.

При този резултат дойде и почивката. Малко след нея капитанът на гостите Фил Ягелка получи травма и бе принудиелно заменен.

Междувременно Тим Хауърд трябваше да се намесва решително срещу Алексис Санчес, а в 67-ата минута Йозил отново намери Жиру и той нацели гредата, след като преди това бе пропуснал да засече и прострелно центриране на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Евертън се опита да стигне до равенството и в 79-ата минута бе на сантиметри от целта. Ромелу Лукаку бе намерен непокрит в пеналта и с глава насочи топката отлично, но тя срещна напречната греда.

После Ектор Беярин пропусна от изгодна позиция, а в 86-ата минута Петър Чех се намеси решително и попречи на Жерар Деулофеу да изравни.

В последната минута на редовното време Месут Йозил на свой ред улучи гредата с премерен удар от границата на наказателното поле, а в даденото от рефера продължение Гарет Бари получи втори жълт картон и бе изгонен.

В крайна сметка Арсенал взе своето и събра 22 точки в актива си, с една повече от Манчестър Сити. „Гражданите” гостуват на „Олд Трафорд” за градското дерби с Юнайтед и ще си върнат върха дори с реми в неделя.

Евертън остава на десета позиция с 13 точки от 10 кръга.

Ето всички резултати и голмайстори в първите срещи от десети кръг на Висшата лига:

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ГЛЕДАЙТЕ ВЪВ ВИДЕОСЕКЦИЯТА!

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня