3. Атлетико (Мадрид) надви Хановер и в реванша след късен гол на Фалкао (видео)

Атлетико (Мадрид) надви Хановер и в реванша след късен гол на Фалкао (видео)

Немският тим се сбогува с Лига Европа след нова загуба от "дюшекчиите"

Атлетико (Мадрид) си осигури място на полуфиналите на Лига Европа, след като постигна победа с 2:1 и във втория си мач срещу Хановер от четвъртфиналната фаза на турнира. Първият двубой, проведен на „Висенте Калдерон”, бе спечелен от „дюшекчиите” с 2:1, а испанският тим победи със същия резултат и в реванша и продължава на полуфиналите след победа с общ резултат 4:2 от двата мача.

Хановер се представи по-добре от своя съперник през първото полувреме на реванша, но така и не достигна до попадение по време на първите 45 минути. Сериозни пропуски пред Тибо Куртоа направиха Кристиан Пандер, Маме Бирам Диуф, Серхио Пинто и Константин Рауш. Единственото по-добро голово положение за Атлетико през първата част пък бе пропиляно от Фелипе Касмирски още в 3-ата минута.

”Дюшекчиите” започнаха силно втората част и след пропуски на Фалкао и Диего, Адриан успя да даде аванс на гостите в 63-ата минута, след като стреля с десния крак, а кълбото влетя в мрежата на Хановер. Домакините все пак съумяха да изравнят в 81-ата минута, а точен за 1:1 бе Маме Бирам Диуф. Всичко за немския тим обаче приключи в 87-ата минута, когато Фалкао отбеляза втори гол за Атлетико и по този начин оформи крайното 2:1 в полза на испанския тим.

Така Атлетико (Мадрид) се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу Валенсия.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)