Барса отново показа колебания и се провали срещу Райо като гост (ВИДЕО)

Каталунците взеха само точка

Барселона отново показа колеблива игра и не успя да вземе максималните три точки от гостуването си на Райо Валекано, след 1:1 в двубой от 14-ия кръг на Ла Лига.

Домакините създадоха първия шанс в двубоя в 10-ата минута, когато Унай Лопес шутира по земя, а вратарят на Барселона в днешната среща Инаки Пеня успя да блесне със спасяване.

В 27-ата минута Ламин Ямал пое топката и залъга защитата на Райо, но изстрелът му бе отразен от Столе Димитриевски.

В 39-ата минута домакините успяха да поведат в резултата с гол на Унай Лопес, който стигна до отбитата топка и със силен изстрел успя да я прати в десния ъгъл на вратата, пазена от Пеня.

Барселона можеше да изравни в началото на втората част, но удар с глава на Педри мина малко над напречната греда в 57-ата минута.

Десет минути след това гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Алехандро Балде, но такава не последва.

Барселона успя да стигне до изравнителния гол чак в 82-ата минута, когато Алехандро Балде центрира остро в наказателното поле, а Флориан Лежюн се опита да попречи на Роберт Левандовски да играе с топката, но вместо това я прати в собствената си врата.