Ханзи Флик започна с победа начело на Барселона след 2:1 над Валенсия като гост в среща от първия кръг на испанската Ла Лига.

Новият наставник на каталунците имаше сериозни кадрови проблеми за своя дебют, тъй като бе лишен от Илкай Гюндоган, Френки Де Йонг, Гави и новото попълнение Дани Олмо, който все още не е картотекиран.

Така от първата минута стартираха двама юноши на клуба в халфовата линия - 17-годишният Марк Барнал направи дебют, а за 20-годишния Марк Касадо вече има срещи за първия отбор.

На "Местая" двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но точно преди почивката "прилепите" удариха своя съперник.

Нападателят Уго Дуро засече с глава центриране на Лопес за радост на пълните трибуни.

Каталунците реагираха мигновенно и в петата минута на добавеното време на първата част Роберт Левандовски изравни след асистенция на Ламин Ямал.

Четири минути след началото на втората част Лева направи пълен обрат след гол от дузпа.