3. Барса се издъни здраво и на практика короняса Реал (ВИДЕО)

Барса се издъни здраво и на практика короняса Реал (ВИДЕО)

Райо Валекано шокира каталунците насред „Ноу Камп“

Барселона допусна сензационна домакинска загуба с 0:1 от Райо Валекано в отложен мач от XXI кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Каталунците допуснаха ранен гол, който така и не успяха да върнат, а така почти коронясаха големия си съперник Реал (Мадрид).

„Белия балет“ се нуждае само от точка в оставащите си 5 мача, за да узакони очакваната в столицата 35-а шампионска титла.

В неделя вечер гостите на „Ноу Камп“ откриха резултата още с първата си по-добра атака. В 7-ата минута Алваро Гарсия получи пас от Иси на границата на наказателното поле, овладя в движение и с удар в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1.

Барселона стигна до първата си по-добра ситуация в мача в 13-ата минута, когато се стигна до меле пред наказателното поле и Роналд Араухо успя да отправи топката по посока на вратата, но твърде слабо и в ръцете на вратаря.

В 25-ата минута Жорди Алба се бе включил в предни позиции и опита удар извън наказателното поле, като топката летеше опасно по посока на вратата, но все пак мина встрани.

Три минути по-късно Гави се опита да си изпроси дузпа, сблъсквайки се с играч на съперника в наказателното поле, но съдията не видя основание да посочи бялата точка.

В 30-ата минута отново топката се озова в краката на Жорди Алба на ръба на наказателното поле, той отново опита изстрел, който този път бе крайно разочароващ и въобще не застраши вратата.

След това и Усман Дембеле реши да опита шут в 33-ата минута, но и той не се получи достатъчно добре, за да притесни вратаря на съперника.

В 43-ата минута Барса вкара гол, който не бе зачетен. Първо удар на Гави се отби от гредата, след което Феран Торес овладя топката и много технично я прати във вратата от малък ъгъл, но той бе в засада при изстрела на Гави и попадението не бе зачетено.

В началото на второто полувреме натискът на Барселона продължи с нова възможност пред Жорди Алба, който за трети пот в мача обстрелва вратата на съперника, но и този път без успех.

В 70-ата минута влезлият като смяна Мемфис Депай се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, отправи удар, който бе блокиран от защитник. Нидерландецът поиска дузпа за игра с ръка на съперников футболист, каквато имаше, но въпреки това реферът отново прецени, че и в тази ситуация няма как да даде наказателен удар.

След това в 76-ата минута отново Депай обстрелва вратата на съперника, този път с глава, като не бе далеч от целта, но все пак прати кълбото в аут.

В 80-ата минута Депай най-накрая нагласи мерника и отправи точен шут, който бе спасен от вратаря Столе Димитриевски. В 89-ата минута домакините за трети път претендираха за дузпа, след като Кадена направи солиден бодичек на Гави в наказателното поле и го просна на земята, но арбитърът отново не посочи бялата точка, а отсъди засада.

Така Барса трябваше да се примири с поражението, въпреки 11-минутното добавено време, в което не успя да изравни резултата.

След първата си домакинска загуба от този съперник от 22 години насам каталунците останаха с 63 точки на втората позиция.

Лидерът Реал (Мадрид) има 78, докато Райо Валекано събра 40 и вече е 11-и във временното класиране.

БАРСЕЛОНА - РАЙО ВАЛЕКАНО 0:1
0:1 Алваро Гарсия (7)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: Тер Стеген, Дест, Араухо, Е. Гарсия, Алба, Гави, Бускетс, Де Йонг, Дембеле, Обамеянг, Торес;

Райо Валекано: Димитриевски, Балиу, Мараш, Катена, Ф. Гарсия, Валентин, Комесаня, Лопес, Иси, А. Гарсия, Нтека;

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А