3. Байерн (Мюнхен) надви Лион с 3:2 в празник на футбола на "Стад Жерлан"

Байерн (Мюнхен) надви Лион с 3:2 в празник на футбола на "Стад Жерлан"

Байерн (Мюнхен) спечели първото място в група "F" на Шампионската лига, след като победи с 3:2 като гост Лион в един от най-качествените двубои от началото на сезона.

Байерн (Мюнхен) надви Лион с 3:2 в празник на футбола на "Стад  Жерлан"

Двубоят бе истински празник за футбола, в който имаше от всичко. Тимът на Юрген Клинсман първи имаше шанса да открие резултата. Това стана в 15-ата минута, когато Франк Рибери се пебори със защитниците на Лион, след което топката попадна в Клозе, за когото не бе трудно да я вкара в мрежата на домакините - 0:1.

В следващите минути французите се опитаха да осъществят настиск, но се чувстваше липсата на плеймейкъра им Жуниньо Пернамбукано, който не бе на терена.

В 34-ата минута Лука Тони пое топката с гръб към вратата на Лион и подаде скрит пас към Рибери. Французинът напредна мощно в пеналта на домакините и би неспасяемо покрай Лорис за 0:2.

В следващата си атака Лион можеше да намали чрез бразилеца Едерсон, който уцели гредата, но вместо това немският шампион се добра до нов гол в 37-ата минута. Тогава баварците подеха атака по левия фланг, последва центриране на Рибери и оставеният непокрит Клозе успя да я промуши във вратата на Лион за 0:3, въпреки, че имаше и известна доза късмет при удара си.

Класическата преднина на Байерн бе на път окончателно да срути френския шампион, но футболистите на домакините не се предадоха. Шест минути след подновяването на играта през втората част Гову успя да намали. Едерсон отправи изстрел, който бе париран от Рензинг, но Гову не сбърка при добавката - 1:3.

Голът окрили възпитаниците на Клод Пюел и те заредиха атака след атака към Рензинг. В 62-ата минута Лион се добра до втори гол, а негов автор бе Карим Бензема. Френският национал се възползва от рикошет в крака на Ван Бомел, при който топката се озова в краката му. Бензема излезе очи в очи с Рензинг, майсторски го финтира и от малък ъгъл прати топката в мрежата му - 2:3.

Изпълнението на Бензема взриви трибуните на "Стад Жерлан", а Лион продължи да напада с пълни сили в търсене на обрат. В следващите минути французите обсадиха вратата на Байерн, но Рензинг на няколко пъти майсторски опази вратата си от трето попадение. Фред, Едерсон и Бензема имаха отлични възможности за гол, но така и не можаха да донесат поне равенство на тима си, което щеше да бъде напълно справедливо.

Така Байерн спечели първото място в групата с 14 точки, а Лион остана на второ с 11, но също се класира за осминафиналите.

Тер Стеген: Тази загуба боли