3. Бенфика излъга АЗ Алкмаар с 1:0 (ВИДЕО)

Бенфика излъга АЗ Алкмаар с 1:0 (ВИДЕО)

Двата тима си размениха по едно полувреме

АЗ Алкмаар загуби домакинския си мач срещу отбора на Бенфика с 0:1 в първата среща от четвъртфиналната фаза на турнира Лига Европа. Единственото попадение в мача отбеляза Едуардо Салвио в 48-та минута.

Първото полувреме започна с натиск на домакините. Още в трета минута Рой Бееренс пробва рефлексите на вратаря на гостите Артур Мораес, който беше подготвен и отрази удара на холандския нападател. Отново Бееренс тормозеше защитата на Бенфика в пета минута след пробив по левия фланг, но прострелното му центриране не бе засечено от Неманя Гудел.

В 19-ата минута Аарън Йохансон пропусна най-чистото положение до момента. Защитата на Бенфика направи неуспешен опит да го остави в засада, Йохансон излезе сам срещу Моарес, но ударът му бе отразен от стражът на Бенфика. В 31-та минута Бенфика имаше възможност да открие резултата след добра атака през центъра, но ударът на Адре Гомес  бе спасен от вратаря на домакините Естебан Алварадо.

В 39-та минута Рубен Аморим бе заменен, след като показа, че изпитва болка в коляното. Краят на полувремето бе белязано с пропуск на Стивън Бергиус от състава на Алкмаар, който не успя да преодолее Артур Моарес.

Втората част отново започна с натиск на домакините, но устремът на холандския тим бе спрян още в 48-ата минута. Ник Вергевер направи грешка в защитата, от която се възползва Едуардо Салвио и отбеляза за 1:0 за Бенфика.

В 53-та минута АЗ имаше възможност да върне бързо попадението, но ударът с глава на Виктор Елм попадна точно в Артур Моарес. Нова възможност за Бенфика се откри в 57-ата минута, като този път пропускът е на  Родриго Морено.

В 69-та минута страхотен изстрел на Родриго Морено от около 23 метра мина в близост до вратата на Естебан. В 82-рата минута Лима преодоля защитника си и нанесе удар, който обаче бе спасен от Естебан.

В първата минута на добавеното време Бееренс проби по крилото и подаде топката към Йохансон, но футболистът на домакините не успя да я засече, пропускайки възможността да изравни резултата.

АЗ Алкмаар ще има нелеката задача да връща попадение при гостуването на Бенфика в реванша след седмица.

Новата Суперлига стартира през 2025 година?