3. Бербатов вкара за Юнайтед при 5:0 над Стоук Сити

Бербатов вкара за Юнайтед при 5:0 над Стоук Сити

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов отбеляза гол за Манчестър Юнайтед при победата с 5:0 над Стоук Сити в среща от 13-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра на стадион "Олд Трафорд", а Бербатов вкара третото попадение в срещата.

Двубоят започна отлично за Юнайтед и Кристиано Роналдо откри резултата в 3-ата минута. Португалецът изпълни по блестящ начин пряк свободен удар, като не даде никакъв шанс на вратаря Томас Сьоренсен. В края на първата част Юнайтед стигна до втори гол. Роналдо направи много добър рейд, пусна топката към Майкъл Карик и той за втори път прониза мрежата на Стоук.

В 49-ата минута Карлос Тевес подаде към Бербатов, той овладя топката и незабавно стреля към вратата на Сьоренсен, реализирайки за 3:0. Това бе 6-и гол за Берба с екипа на Юнайтед, след трансфера си от Тотнъм. Мениджърът на "червените дяволи" Алекс Фъргюсън пусна в игра през втората част Дани Уелбек и Манучо, които показаха, че имат място в състава на Юнайтед. В 84-ата минута Уелбек с невероятен удар извън наказателното поле вкара четвърти гол за домакините. След като в началото на срещата Роналдо отбеляза 100-ото си попадение за Юнайтед от фаул, крилото направи същото в 89-ата за крайното 5:0, а голът бе под номер 101 в сметката му.

След този кръг Юнайтед вече има 24 точки в актива си, докато Стоук остана с 14.