3. "Биковете" прободоха Интер на "Меаца" за сефте от 1988 година (ВИДЕО)

"Биковете" прободоха Интер на "Меаца" за сефте от 1988 година (ВИДЕО)

Торино удари селекцията на Манчини с победен гол в 94-ата минута, Чочев не игра в Генуа, а Палермо побесня заради незачетен гол фантом

Интер изненадващо загуби от Торино у дома с 0:1 в 20-ия кръг на Серия А. „Биковете” прободоха „нерадзурите” болезнено в 94-ата минута и спечелиха като гост  на този съперник за първи път от 1988 година и изобщо срещу Интер за сефте от 1994 година.

Интер е девети с 26 точки, колкото има и Милан, след като и двата гранда загубиха в този кръг. Торино има 25 точки на 12-а позиция.

През първата част Интер изглеждаше доста вял в предни позиции и само Подолски накара веднъж вратаря да спасява.

Манчини продължи с ротациите като върна Паласио сред титулярите за сметка на Шакири. Проблемите бяха в защита, където Ранокия, Кампаняро, Джонатан и Нагатомо не бяха готови за игра, а Гари Медел и Жуан Жезус бяха наказани.

Подолски опитваше да бъде навсякъде и стреля към близкия ъгъл, но Падели спаси. Максимович пък спря точно навреме Паласио, който налиташе да засече пас на Ковачич.

Лошите новини за домакините продължиха и Марко Андреоли се контузи, за да остави защитата още по-рехава и той бе заменен от невъзстановения напълно Ранокия.

И второто полувреме започна като първото – със спасяване на Падели при удар на Подолски. Шакири влезе да раздвижи играта на „нерадзурите”, а Д’Амброзио също се контузи по много подобен начин на случилото се през първата част.

Видич спря опасна контра на Куалярела, а Ханданович отрази изстрел на Молинаро.

Двубоят вървеше към разочароващо 0:0, когато в 94-ата минута Макси Лопес свали центриране от корнер с глава и Емилиано Морети на празна врата от 5-6 метра донесе победата на Торино с последния удар в мача. Паласио покри засадата и Интер нямаше време да реагира, а само да понесе освиркванията на „Джузепе Меаца”.

Ивайло Чочев беше на пейката на Палермо, но не взе участие при равенството 1:1 като гост на Сампдория.

Мачът ще се запомни с незачетения гол фантом на Палермо, който можеше да се окаже победен, но в Италия все още не е въведена технологията на голлинията.

На „Луиджи Ферарис” цареше празнична атмосфера заради добрата форма на домакините и официалното представяне на Самуел Ето’о, който седна до президента Масимо Фереро.

Сампдория поведе много рано, след като Сориано изведе Едер и нападателят с прецизен диагонален шут прати в долния далечен ъгъл за 1:0.
Домакините натискаха и удар на Едер бе избит от голлинията, а Сорентино спаси от няколко метра срещу Матиас Силвестре.

Палермо удържа бурята през първата част и изравни веднага с началото на втората. Барето подаде на Франко Васкес, а той опъна мрежата от границата на наказателното поле.

Скандалният момент дойде, когато бомбен изстрел на Морганел се отби в напречната греда и тупна зад голлинията. Асистент-съдията на аутлинията бе на точното място, но не сигнализира, че има гол и това още веднъж ще разпали дебат за въвеждане на технологията на голлинията в Серия А.

Верона се възстанови от 10-те получени гола за няколко дни от Ювентус и надви у дома Аталанта с 1:0 с първия гол на Хавиер Савиола в Серия А.

Още в началото Савиола бе близо до гола, но Спортиело с крака изби удара му с глава след плонж.

Пиния прати много близо със задна ножица, а същото стори и Лука Тони след диагонален изстрел.

В началото на втората част Лазарос размина двама бранители и пусна за Савиола, който се разписа на близката греда с победния гол за 1:0.

До края „Заека” изпусна да вкара втори гол от чиста позиция, а Биава с глава не успя да донесе точка на Аталанта.