Билбао взе минимален, но ценен аванс срещу Атлетико (ВИДЕО)

Баските победиха с 1:0 на "Уанда Метроплитано", дузпа за домакините беше отменена в края

Атлетик Билбао направи важна крачка към класиране на 39-и в историята си финал за Купата на Краля, след като победи Атлетико Мадрид с 1:0 на „Сивитас Метрополитано“ в първи полуфинален двубой от надпреварата.

В 16-ата минута столичани можеха да излязат напред в резултата, след като Антоан Гризман си овладя топката на границата на наказателното поле и нанесе удар, който обаче премина на сантиметри над вратата.

В 22-рата минута Рейдилдо Мандава извърши нарушение срещу Бенят Прадос в наказателното поле и Алехандро Ернандес Ернандес отсъди дузпа за баските. В 25-ата минута Алекс Беренгер изпълни точно 11-метровия наказателен удар и даде аванс на Атлетик.

Четвърт час по-късно Мемфис Депай стигна до отбита топка и нанесе удар, който бе блокиран. В 40-ата минута Антоан Гризман получи прецизен пас на границата на наказателното поле, но нанесе неточен удар.

В 52-рата минута Самуел Лино стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб.

В 62-рата минута Унай Гомес стреля от около 15 метра към долния ляв ъгъл, но Ян Облак плонжира и изби, топката се озова в краката на Асиер Виялибре, който отправи неточен удар.

В 69-ата минута Самуел Лино блесна със страхотен индивидуален рейд, след което нанесе удар, но встрани от вратата. В 77-ата минута Гризман пусна страхотен пас за Алваро Мората, но Хулен Агиресабала излезе напред и улови топката.

Дълбоко в добавеното време на срещата Йерай Алварес извърши нарушение срещу Алваро Мората в наказателното поле и бе отсъдена дузпа за Атлетико. Оказа се обаче, че Мората е в засада и до 11-метров наказателен удар не се стигна, а Атлетик задържа аванса си от 1:0.