3. Блудният син вдъхнови Сити за обрат срещу Челси (видео+снимки)

Блудният син вдъхнови Сити за обрат срещу Челси (видео+снимки)

Карлос Тевес се завърна след 6 месеца скандали, "гражданите" пак са на точка зад Юнайтед

Манчестър Сити запази дистанцията между себе си и Манчестър Юнайтед. „Гражданите” обърнаха Челси и спечелиха с 2:1 в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига. Успехът удължава 100-процентовото постижение на Сити на „Етихад” в шампионата – 15 победи от 15 срещи. Гари Кейхил изведе Челси напред след час игра, но Агуеро от дузпа и Насри след двойно подаване с Тевес в края донесоха победата на „небесносините”.

През цялата първа част Челси просто чакаше своя съперник да атакува и приемаше играта в своята половина. Сити обаче демонстрира, че не се намира в познатата разрушителна форма от началото на сезона и не можеше да измисли нищо опасно пред вратата на лондончани.

Бранислав Иванович се контузи в 21-ата минута и бе заменен от Жозе Босингва на десния фланг. Гостите правеха много грешки и една от тях доведе до най-опасното положение в първия половин час.

Лампард сбърка един пас, Балотели овладя, напредна към Чех и стреля, но покрай вратата. През цялото полувреме играта на Челси подсказваше, че отборът на Ди Матео ще бъде доволен и на точката – никой във Висшата лига не е печелил точка на „Етихад” този сезон. Самир Насри удари и греда през първата част, като французинът беше сред най-активните на терена.

Челси беше близо до победа или поне равен, но драма в края донесе 15-та поредна победа на Сити в тяхната крепост. "Небесносините" подобриха рекорда на Манчестър Юнайтед за най-много поредни победи у дома във Висшата лига. Сити вече има 20 победи поред, а Юнайтед държеше рекорда с 19.

При едно центриране на Насри топката кацна на гредата на Челси след намесата на Петър Чех малко след паузата.

Гостите рядко стигаха до Джо Харт, но го матираха с щастлив рикошет след час игра. При един корнер Мата центрира, Яя Туре се бореше с Давид Луис, игра с глава, но опитът за изчистване на Гарет Бари бе отчайващ и Гари Кейхил стреля от въздуха, кълбото рикошира в Яя Туре и заблуди необратимо Джо Харт – 0:1.

В отчаяните си опити да върне своя тим на победния път Роберто Манчини даде на Карлос Тевес дългоочакваният повторен дебют за Сити. Блудният син се завърна след 6 месеца на конфликти и скандали с клуба. Но днес зареди Сити с нова енергия. И това проработи.

Точно когато „гражданите” изглеждаха загубени сред добре подредената отбрана на Челси, късметът им се усмихна. Резервата Михаел Есиен спря с ръка в наказателното поле един удар към Чех и съдията Майк Дийн не се поколеба да отсъди дузпа. Серхио Агуеро показа железни нерви и прати стража в обратния ъгъл от 11 метра – 1:1.

Това даде нова доза енергия и ентусиазъм на „гражданите” и те стигнаха до пълен обрат в 86-ата минута.

Насри напредна към наказателното поле, пусна за Тевес, аржентинецът му върна елегантно и Насри оползотвори двойното с чудесно копване на топката над Петър Чех за 2:1.

Победата е от изключително значение за Манчестър Сити, който остава само на точка зад лидера Манчестър Юнайтед, който е на върха в Премиършип.

Челси остава в битката за 4-то място, като е 5-ти с 50 пункта.

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.